ответ:
начиная с 1722 года началась активная экспансия российской империи на территории кавказа, средней азии, сибири и дальнего востока.в этом году победе над персией были возвращены дербент и баку по мимо прилежащих к ним территорий.всего за 50 лет в территорию новоявленной империи вошли: алтай(1747), хакасия(1727), территории вокруг реки енисей, осетии,кумыков и других народностей кавказа(1770-1810).спустя 150 лет непрерывным экспедициям и военным территория российской империи расширилась до камчатки, а потом и вовсе перебралась на американский континент(1799).но россии нужно было действовать осторожно, так как дальневосточные соседи предъявляли свои претензии по поводу раздела земель.но как раз после 150 - ия этой даты территория империи перестала заметно расти.так завершились массовые захваты территорий "государства российского".
Заповнюючи своє життя самовідданою працею, присвячуючи його іншим людям, людина сама значно підвищує цінність власного життя. Вибір сенсу життя, на мою думку, залежить від умов конкретного суспільства, задатків, нахилів та здібностей конкретної людини. І те, що одній людині здається безглуздим і марним, для іншої є безцінним.
Зазирнімо, наприклад, на сторінки новел Василя Стефаника. Івана Дідуха (новела «Камінний хрест»), виявляється, тримає в цьому житті зв’язок з рідною землею, який і увічнив він, поставивши на піщаному горбі камінний хрест. Цінують односельці Івана, адже він зберіг у серці тепло до них, намагаючись жити по совісті.
Особисте горе ніби відділило зовні від людей Максима, героя новели «Сини». Але немає в його серці зла. По-своєму він розуміє цінність і сенс життя тепер, коли він старий і самотній: головне — то саме життя.
Отже, справді, головне в житті — це саме життя, найвища цінність на землі. І сенс його в тому, щоб жити й здійснювати своє призначення навіть тоді, коли це надзвичайно важко.