Допустим, тебе дан треугольник АВС(угол А прямой). АВ = 15, ВС=17. За Т. Пифагора находим 3ю сторону, она равна 8.
Проводим от центра круга серединные перпендикуляри в точки дотику(извини, я учусь в Украине, не знаю, как это будет по-русски). обозначим их ОК, ОМ, ОН
За властавістю дотичних(тоже самое), проведеных с одной точки к кругу СМ=СН, НВ=ВК, АК=АМ. Рассмотрим квадрат АКОМ (т.к КА=АМ, ОМ=ОК(как радиуси), угли А, М, К - прямые => АКОМ - квадрат)
пусть сторона квадрата равна х. тогда КВ = 5-х (за осн. вл. длинны отрезка)
КВ=ВН=15-х
аналогично, НС=Сн=8-х
ВС= 17см. Вс=ВН+НС. НС=8-х, ВН=15=х. 17=8-х+15-х; х=3
радиус круга =3. Площадь круга=радиус в квадрате умножить на число пи
Площадь данного круга равна 9Пи
Клімат має великий вплив на рельєф. Особливо це стосується великих форм рельєфу – гір. Вони затримують холодні маси, а гірські хребти є кордоном, який розділяє області з різними кліматичними умовами. Характерні риси такого впливу:
Створюються відмінні риси клімату всередині гірських країн.
Гірські системи порушують процеси атмосферної циркуляції і повітряних мас, чим і здійснюють величезний вплив на погоду і клімат прилеглих районів.
Зі збільшенням висоти в горах зменшується товща атмосфери і зростає сонячна радіація. Взимку хмарність зменшується і на рівнинах панує тепла погода. Також з висотою зростає і кількість опадів. Величезний вплив гір на розподіл снігового покриву і на швидкість вітру.
Основні кліматоутворюючі фактори з точки зору рельєфу:
•форма або тип рельєфу
•експозиція схилів
•висота місця над рівнем моря: на кожні 1000 м підйому температура знижується на 7С
•нахил схилів
Від рельєфу безпосередньо залежить перерозподіл кількості вологи і тепла. У зв’язку з цим в одній кліматичній зоні можуть складатися різні типи клімату з відмінним рослиним і твариним світом.
Тому в районах високогірних тропіків холодніше ніж, на тій же ширині, тільки на морських узбережжях.