Высота QL делит тр-к PQR на два подобных треугольника: QRL и PQL. Эти прямоугольные тр-ки подобны по двум равным углам: уг.QRL = уг.PQL и уг.RQL = уг.QPL как острые углы с взаимно перпендикулярными сторонами. Эти тр-ки подобны также и исходному тр-ку PQR по тем же углам.
Против равных углов в подобных тр-ках лежат пропорциональные стороны:
Катет PQ в тр-ке PQR и катет PL в тр-ке PQL лежат против равных углов (уг.QRL = уг.PQL), гипотенуза PR в тр-ке PQR и гипотенуза PQ в тр-ке PQL лежат (естественно!) против прямых углов, поэтому
PQ:PL = PR:PQ: ,
откуда
PQ^2 = PL * PR.
Так ну диви, у першому завданні у тебе дано приклад. Синус 90 можна найти у таблиці - це одиниця, домножити на 9 мінус тангенс 180 тоже є у таблиці, підставляюєш, рахуєш і все.
Потім у наступному прикладі ти наврядчи найдёшь значення кутів цих тригонометричних функцій. Там вказані лише основні. Щоб найти синус 150 тобі треба формула sin(180-a)=a. Скіко тре відняти щоб отримати 150? 30! А косинус і тангенс тоже саме тільки виходить з мінусом.
У 3 завданні в тебе наверняка знайти значення не використовуючи калькулятор. Тоді, як я тобі казав, tg(180-a)=-a,тому 180-46=-134, і поділивши, отримаємо - 1.
Існує формула : sin^2a + cos^2a = 1. Рахуєш як рівняння і получаєш відповідь. Синус завжди додатній. Косинус і тангенс можуть бути і негативні так і додатні. Це залежить від кутажу, тобто якщо більше за 90 то це тупий тоді додаєш мінус, іначе плюс.