4 Призначення Access. Access є одній з найпопулярніших настільних систем управління базами даних (СУБД), яка може працювати з текстовими файлами, з електронними таблицями і базами даних найбільш популярних форматів.
1.Щоб користувач легко міг знаходити потрібну інформацію, вона має бути організована певним чином. Це стосується не лише інформації на комп’ютері, а й будь-якої інформації про об’єкти реального світу. Скажімо, зручно знаходити потрібну книгу в бібліотеці, користуючись каталогом. Легко відшукати в газеті оголошення, що вас цікавить. Так легкість пошуку можлива завдяки тому, що дані в каталозі або газеті мають структуру, або, інакше, є структурованими. Чудовий приклад бази даних – телефонний довідник.
Учені запевняють, що зберігання великих обсягів даних виправдано тільки за умови, якщо пошук потрібних даних здійснюється швидко і подаються вони в доступній для розуміння формі. Ці умови забезпечують сучасні технології зберігання даних. Основою цих технологій є комп’ютеризовані бази даних.
База даних – це впорядкований за певними правилами набір взаємопов’язаних даних.
begin
var N:array of integer;
setlength(n,120);
N.FillRandom(100,999);
var b:BigInteger:=1;
for var L:=30 to 60 do
begin
b:=b*N[L];
end;
writeln('Произведение элементов принадлежащих [30,60]: ',abs(B));
writeln('Сумма элементов кратных 6: ',N.FindAll(x -> x mod 6 = 0).Sum);
end.
Примечание:
1) Для записи числа использован biginteger - динамическая ячейка числа, единственная, в которую можно поместить полученный ответ
2) Сумма элементов кратных 6 находится функцией .Sum примененной к массиву, полученному от функции .FindAll
3) FindAll проверяет заданный массив по восходящему параметру, т.е. каждая следующая ячейка при проверке обозначается как некая переменная (в данном случае, как х) до знака "->", а после к ней применяется выражение (x mod 6 = 0 - т.е. элемент при делении на 6 не должен иметь остатка)
ответ содержится во вложении