Противоречия (причины) Крымской войны:
1. Спор с Османской империи из-за режима проливов Босфор и Дарданеллы (зафиксирован в Лондонской конвенции 1840-1841 гг.)
2. Поддержка Россией освободительных движений (болгары, сербы) на территории Османской империи.
3. Политика европейских держав (Франции, Англии, Австрии) была направлена на ослабление нашей страны.
Повод: спор между католическим и православным духовенством о принадлежности "палестинских святынь": Вифлеемский храм и храм гроба Господня. Султан отдал предпочтение (ключи от храма) католикам.
житло греків було дуже простим. будинок складався з двох частин: чоловічої й жіночої. через ворота входили до передпокоїв, з обох боків від яких розташовувалися господарські приміщення. далі – головна зала чоловічої половини з колонами. посередині в ній стояв вівтар, присвячений зевсу. з боків до нього примикали кімнати чоловіків. коридор напроти головного входу вів до жіночої половини. вона також мала залу з колонами та кімнати для жінок. за нею – приміщення для рабів та слуг. якщо будинок мав два поверхи, то на другий поверх вели східці. на другому поверсі були кімнати для гостей та рабів. тільки верхній поверх мав вікна, а нижній освітлювався через двері. стіни білили як ззовні, так і всередині. підлога була земляна, глиняна, інколи кам'яна. деякі будинки мали опалення, каналізацію. в афінах, на відміну від країн стародавнього сходу, розкіш не була модною.
грецький одяг був так само простим. складався із сорочки (хітона) і накидки (гіматія) або плаща. одяг виготовляли із цілого шматка лляної або вовняної тканини, пізніше – бавовняної. чоловіки вдягали короткі або довгі хітони. жінки носили довгі, до п'ят, легкі, прикрашені вишивкою та золотом хітони.