До релігії та церкви тителі здебільшого ставилися байдуже, а то й вороже. Богословські проблеми їх більше не цікавили. Вони гадали, що світотворення було чи деїстичним (Бог створив світ і потому вже не втручався в історію людства), чи атеїстичним (повне заперечення існування Бога).
Відповіддю церкви на ці нові умонастрої стало переконання, що повинна домінувати переконаність у вірі, а не формальне виконання церковних правил. Проте церква вже не могла гідно відповісти на критику тителів, бо релігійне піднесення XVII ст. вичерпалося.
З падінням авторитету церкви її багатства і привілеї стали об'єктом домагань з боку держави. Відкривалися світські школи. Папі Римському навіть довелося розпустити орден єзуїтів (згодом його відновили). У більшості країн припинилися суди інквізиції.
ответ:
объяснение:
траян -римський імператор з династії антонінів (лат. caesar nerva traianus augustus, з 28 січня 98 великий понтифік з 98 р. з його правлінням пов'язують одну із найкращих епох римської імперії (нерва, траян, адріан, антоній, марк аврелій). один з найкращих правителів. масштабна будівельна програма траяна, розгорнута на кошти від переможних походів, справила величезний вплив на інфраструктуру риму і італії і внесла ще більший внесок в образ найкращого принцепса. траян користувався величезною популярністю як і в народі, так і у вищих державних колах і, як говорили, відзначався великою фізичною силою і витривалістю. він любив полювати, плавати, гребти і продиратися крізь лісові нетрі.надавав покровительство римським та грецьким письменникам. траян сам спробував себе в літературі. описав війну з даками — «книги про даків. траян був високого зросту і мав гарну статуру. його обличчя мало зосереджений вираз власної гідності, посилене передчасної сивиною