Приводом до першої війни Риму з Карфагеном були сицилійські відносини. В кінці IV ст. в Сіракузах стався насильницький переворот, що доставив влада тирану Агафокл, який за до найманих військ домігся визнання за Сиракузамі гегемонії на всьому острові за винятком західної окраїни, утриманої Карфагеном після досить наполегливої війни. Прийнявши титул царя, Агафокл навіть став надавати захист і заступництво грецьким містам в Південній Італії.
Після його смерті в Сіракузах почалися незгоди, якими скористалися колишні у нього на службі Кампанії найманці, так звані мамертінцев, і оволоділи містом Мессану у протоки, що відокремлює Сицилію від материка. Незабаром після цього в Сицилію з'явився також Пірр, з ним з'єдналися Сіракузи і інші важливі міста, і заповзятливий Епірський вождь, оголосивши себе царем Сицилії, відновив війну з Карфагеном. Посварившись зі своїми союзниками, він, однак, незабаром покинув Сицилію.
Киевская Русь зародилась при Олеге Вещем (882-912), достигла расцвета при Владимире Святом (980-1015) и в годы правления Ярослава Мудрого (1019-1054) достигла наивысшего подъёма в развитии единой и сильной Руси…
Ярослав умер в 1054г., поделив землю между 5 оставшимися в живых сыновьями и завещал им жить в мире… Этот раздел стал причиной начального этапа распада Древнерусского государства. Вместе с Ярославом древняя Россия "погребла своё могущество и благоденствие". Более 300 лет затем разрушалось государство в ничтожных распрях многочисленных властителей, став добычей для половцев и монголо-татар"