М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
karinaflyg
karinaflyg
19.04.2023 04:07 •  История

Напишіть будь ласка висновок про культуру київської русі. 20 ів​

👇
Ответ:

Объяснение:

Київську Русь, освоївши кращі досягнення народів східних слов'ян, протягом ХІ - ХІІ ст. вибудувала самобутню і високу культуру, яка посіла визначне місце серед культур країн Європи та Азії. Численні археологічні знахідки та писемні джерела свідчать про самобутність культури Київської Русі і спростовують твердження окремих науковців про іноземні впливи на неї, які особливо були популярними серед вчених у ХІХ і на початку ХХ ст. Високий освітній рівень києворусичів підтверджується великою кількістю писемних пам'яток і написів на пряслицях, холодній зброї, берестяних грамотах, а також графіті (написи на стінах) у Софії Київській та Новгородській. На основі багатої фольклорної традиції розвивається оригінальне письменство (художня література, повчання, ораторська проза, літописи, агіографія). Разом з народом і в народі жили обрядова усна творчість, казки, історичні перекази, легенди, ліричні пісні, прислів'я, приказки, загадки та ін. Майже у первозданному вигляді до нас дійшли високі взірці обрядової поезії - колядки та щедрівки. Широко побутувала в Київській Русі перекладна література: філософські та богословські трактати, апокрифи, романи і повісті, історичні хроніки та вибране з них, так звані Ізборники. Вони істотно розширювали кругозір та світосприйняття давеьоруського читача. Із прийняттям християнства витісняється традиційна дерев'яна архітектура, на зміну їй приходить мурована, візантійського типу, яка частково увібрала в себе традиції будівничих Русі. Із кам'яним зодчеством приходить на Київську Русь монументальний живопис - фрески та мозаїки, з'являється іконопис.

Культурний розвиток Київської Русі створив родючий ґрунт, на якому пізніше постали різноманітні у своїх проявах і самобутні за характером культури українського, російського й білоруського народів. На українських землях саме демократичні тенденції давньоруської культури знайшли найбільш сприятливі умови для подальшої еволюції. Ці тенденції були тісно пов'язані з патріотичною боротьбою за національну самобутність вітчизняної культури, що стала тотожною боротьбі за рідну мову, православну віру, соборну державу.

4,8(18 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:

Оба восстания во время Столетней войны между Англией и Францией

2) Причины восстаний: бедствия, принесенные войной, рост налогов, новые феодальные платежи, эпидемия чумы, грабежи.

3) Стихийный характер восстаний

4) Оба восстания потерпели поражение (были подавлены)

5) Причины поражения восстаний: доверчивость крестьян, недостаточный боевой опыт, плохое вооружение, вера в "доброго короля"

6) Против восставших выступили феодалы, рыцари и богатые горожане.

Восстания напугали феодалов и королевскую власть и привели к некоторому смягчения феодального гнета.

4,4(9 оценок)
Ответ:
ян6
ян6
19.04.2023

Північний

Уявімо собі Південь США-там розвинене плантаційне господарство і рабство. На півночі жили англійські капіталісти і ніякого рабства не було. Це було основною відмінністю між Півднем і північчю.  

Так, південь США був більш традиційним, становим, патерналістським. Іншими словами, на півдні рабовласництво отримало нове дихання через те, що був попит на бавовну і текстильна промисловість обіцяла активно розвиватися. Виготовлення та обробка в сукупності з дешевою робочою силою було відомим секретом економічного успіху. Через подібні етапи розвитку на півдні сформувалися такі особливості нової відмінної від Північної культури як аристократизм, патріархальність, стан. На півдні процвітала соціальна нерівність і расизм. Темношкіре населення не вважалося людьми і не мало прав, що сформувало особливу культуру і у пригноблюваного населення – боротьбу за права, за свободу, танці, розкутість, внутрішня свобода.  

Північ США розвивався іншим чином. Тут розвивався торгово-промисловий сектр

4,8(75 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ