Скоропадський, за традицією, мав розпочати правління з підписання статей. Але Петpо I відмовився робити це, пояснивши своє рішення воєнними обставинами. Після Полтавської битви, 17 липня, Скоpопадський, перебуваючи з козацьким військом у таборі під Решетилiвкою, звернувся до царя з 14 пунктами статей. У відповідь Петpо І надіслав іменний указ, що аж ніяк не нагадував міждержавні договірні статті. У царському указі пpава і вольностi підтверджувалися в такому обсязі, який відповідав інтересам Московії, 14 пунктів, надав Скоропадський проігнорувалися.
Важливою новацією було призначення царського резидента Iзмайлова при гетьманові(Скоропадмький). Йому надавалося право здійснювати контроль над гетьманом та урядом України. Своєрідним додатком до указу були явні й таємні статті Ізмайлову.
Объяснение:
1. Речь здесь идет об известных "Кондициях", составленных членами Верховного тайного совета в январе 1730 года.
2. Данный документ предназначался для подписания императрицей Анной Иоанновной.
3. Данный документ, главным автором которого был князь Голицын, имел прогрессивное содержание для того времени и фактически был проектом создания в России конституционной монархии. Документ был однако неправильно воспринят российским дворянством и категорически заблокирован на всех уровнях, начиная с самой императрицы Анны Иоанновны.