Іст. Всесвітня. Окупація фашистськими державами значних територій в Європі, Азіїї та Африці супроводжувалися встановленням "Нового порядку". Основним змістом стало забезпечення панування загарбників. " Новий порядок" базувався на терорі та насильстві. Був створений Рейх до складу якого були включені Австрія, Судетська область Чехословаччини, Сілезія і західні області Польщі, Люксембург, фр. провінції Ельзас та Лотарингія. Також від Югославії до Рейху відійшла Словенія. Значні території дістали також союзники Гітлера : Італія контролювала Албанію, частину Франції, Греції, Югославії. Болгарія- Добруджу та Фракію. До Угорщини відійшли землі від Румунії, Югославії та Чехословаччини. В подальшому держави фашистського блоку мали намір зміцнити тогочасний розподіл володінь: - Німеччина прагнула повернути англійські, французькі та бельгійські колонії; - Італія- заволодіти Середземномор'ям ті Близьким Сходом; - Японія прагнула встановити контроль над усією Південно-Східною Азією та Китаєм. Найбільш антилюдяний фашистський "порядок" встановлювався в країнах Південно-східної та Східної Європи ,тому що слов'янським народам передбачалося стати рабами для німецьких окупантів. Німці вважали що більшість робіт які є простими, другорядними та примітивними мали виконувати не ними, а а виключно особами, які були так званими допоміжними народами. Також до "нового порядку" було введено знищення єврейської нації.
Іст. Укр. Новий порядок в Україні включав : -Скасування чинності радянського законодавства. - Введення німецького кримінального права і судів - Запровадження комендантської години - Дискримінація місцевого населення - Використання примусової праці місцевого населення.
В 5 в. до н.э. плебеи добились права избирать своих защитников – народных трибунов, которые избирались ежегодно (сначала 2-х, затем 4-х). Народный трибун приходил на заседание сената и скромно стоял у входа или садился на скамеечку. Он внимательно слушал выступавших и не вмешивался. Но если сенат хотел принять постановление невыгодное плебеям, трибун тотчас говорил: «запрещаю» (по-латински «вето»). Так возникло выражение «Вето» т.е. право запретить, отменить какое-нибудь решение.Следующей победой плебеев стала запись римских законов в середине 5 в до н.э. они были записаны на 12 медных таблицах и выставлены для всеобщего обозрения на форуме. Законы 12 таблиц установили четкие нормы, права и обязанности для всех групп римского общества. Опираясь на авторитет закона, плебеи добились избирательного права на все должности в Римском государстве, но так как за государственные должности не платили, то избирались, как правило, богатые люди.Учащимся на интерактивной доске даны фрагменты «Закона 12 таблиц» для проведения анализа исторического источника. Предлагается пользоваться памяткой для работы с текстом.
Окупація фашистськими державами значних територій в Європі, Азіїї та Африці супроводжувалися встановленням "Нового порядку". Основним змістом стало забезпечення панування загарбників. " Новий порядок" базувався на терорі та насильстві. Був створений Рейх до складу якого були включені Австрія, Судетська область Чехословаччини, Сілезія і західні області Польщі, Люксембург, фр. провінції Ельзас та Лотарингія. Також від Югославії до Рейху відійшла Словенія.
Значні території дістали також союзники Гітлера : Італія контролювала Албанію, частину Франції, Греції, Югославії.
Болгарія- Добруджу та Фракію.
До Угорщини відійшли землі від Румунії, Югославії та Чехословаччини.
В подальшому держави фашистського блоку мали намір зміцнити тогочасний розподіл володінь:
- Німеччина прагнула повернути англійські, французькі та бельгійські колонії;
- Італія- заволодіти Середземномор'ям ті Близьким Сходом;
- Японія прагнула встановити контроль над усією Південно-Східною Азією та Китаєм.
Найбільш антилюдяний фашистський "порядок" встановлювався в країнах Південно-східної та Східної Європи ,тому що слов'янським народам передбачалося стати рабами для німецьких окупантів. Німці вважали що більшість робіт які є простими, другорядними та примітивними мали виконувати не ними, а а виключно особами, які були так званими допоміжними народами.
Також до "нового порядку" було введено знищення єврейської нації.
Іст. Укр.
Новий порядок в Україні включав :
-Скасування чинності радянського законодавства.
- Введення німецького кримінального права і судів
- Запровадження комендантської години
- Дискримінація місцевого населення
- Використання примусової праці місцевого населення.