(2)
Объяснение:
Коли було було проголошено Маніфест 19 лютого 1861р. про відміну кріпосного права проголошенений у Санкт-Петербурзі російським імператором Олександром 2. Положенням селян які виходили з кріпосної залежності, що склалася 17 актів. За умовами селян отримали свободу і право вільно розпоряджатися своїм майном, поміщики зберігали власність на свої землі, які їм належили але зобов'язані надати селянам присадибну землю і польовий наділ та інші угіддя.
Розпад імперії Карла Великого почався майже відразу після його смерті в 814 році. Однак вона стала тільки каталізатором, адже основна причина полягала в тому, що до цього часу завершувався процес європейської феодалізації. Каролінґи об’єднали безліч земель під своєю долонею завдяки тому, що їх численним васалам до певного історичного моменту було вигідно підтримувати імператорську владу.
Розпад імперії
Людовик Благочестивий, син Карла, ним же самим і коронований, через три роки після смерті батька розділив його володіння між власними синами, так що вже в 817 році імператору належала тільки верховна влада.
Однак це розділ не був останнім – він породив ще кілька, результатом яких стало безліч смут. Уже після смерті Людовика (це сталося в 840 році), його сини з’їхалися в Верден і домовилися про остаточний розподіл земель. Ув’язнений в 843 році Верденский договір (дата його укладення стала датою юридичної розпаду імперії) визначав кордони держав по народностям – французької, італійської та німецької. Відповідно, фактично він став основою для утворення відповідних європейських держав.
Треба сказати, що такий розпад на велику кількість політичних одиниць, часто дрібних, був обумовлений зміною положення феодалів по відношенню до централізованого управління: вони стали фактично незалежними від неї, мали власні армії і успішно справлялися з придушенням повстань закріпачених селян. Оскільки в той час панувало натуральне господарство, поділ стало неминучим. Ці причини, в основному, і викликали процес поділу.
Объяснение:
Перед Михаилом Федоровичем стояли две главных задачи, которые было необходимо решить:
1) Преодоление тяжелейших последствий Смутного времени, восстановаление хозяйства и торговли.
2) Возврат исконно-русских территорий, потерянных во время польско-шведской интервенции ( в частности возврат Смоленских и Черниговских земель)
В каком смысле вы имеете ввиду двоецарствие? Я распишу оба варианта как я поняла ваш вопрос:
1. Соправителем молодого Романова был его отец патриарх Филарет, котого официально называли, как и царя Михаила "великим государем". Отец имел большое влияние на сына и все важнейшие задачи решал именно Филарет. + Филарет был главный патриарх, а роль церкви в светской жизни государства и ее влияние, во время Смутного времени и после него (имеется ввиду во время правления первого Романова) сильно возросла
2. После окончания смутного времени на русский трон все еще претендовал польский король Владислав IV Ваза (который практически был у власти во время семибоярщины).
1
Объяснение:
Крестьяне могли только выкупить землю.