1. З боку українського народу війна за характером була справедливою, загальнонародною, національно-визвольною. Рушійні сили її становили переважно козаки і селяни. Політичний провід належав козацтву. Спричинили війну політика королівського уряду та польсько-шляхетської адміністрації, спрямована на подальше посилення національно-релігійного та соціального гніту, що зачіпляла інтереси всіх верств українського народу.
2. Усі ці роки Б. Хмельницький підтримує активні дипломатичні стосунки із іншими державами (Кримським ханством, Туреччиною, Молдовою, Литвою, Росією та ін.). Особливо він намагається укласти союз з Росією проти Речі Посполитої, погоджуючись визнати протекторат російського царя, але Росія зволікає.
3. Війна, яка почалася у 1648 р., мала яскраво виражений національно-визвольний характер, але її особливістю було переплетіння національно-визвольної боротьби з соціальною боротьбою, тобто це була боротьба не тільки за національне, але й за соціальне визволення. Починалося все як велике козацьке повстання, але не як звичайне.
Объяснение:
хз, может и не верно
Объяснение:
Незаурядный человек, который поднялся с самых низов на самую высокую верхушку власти. Был блестящим тактиком и стратегом. В самом начале своей военной карьеры боролся за независимость Корсики, что логично и очевидно, так как был сам корсиканцем. В последствии возглавил республиканскую партию и очень быстро поднялся по положению к правящим кругам, благодаря многочисленным победам на полях Италии и Египта. Узурпирование власти Франции посредством получения поста первого консула, позволило провести важные политические реформы. Заключал блестящие союзы, вступая в коалиции с различными странами показал себя как восхитительный тактик и стратег, пока 7 коалиция не закончилась поражением французов в Ватерлоо, что повлекло его отречение от престола в 1815 году.