На сьогодні дві держави використовують назву «Китай». Це Китайська Народна Республіка (КНР), яка контролює територію материкового Китаю, Гонконг та Макао, а також Республіка Китай, яка володіє островами Тайвань, Мацу і Кіньмень.
Китай, або Хін[1] (кит. традиц.: 中國; спрощ.: 中国; піньїнь: zhōngguó, чжунго, «центральна країна») — культурний регіон і стародавня цивілізація Східної Азії. Китай належить до найбільш прадавніх цивілізацій, яка увібрала у себе велику кількість держав та культур впродовж 6 тисяч років. Громадянська війна у Китаї по закінченнюДругої світової війни спричинила поділ цього регіону на дві держави, котрі продовжують вживати у своїй назві слово «Китай». Це — Китайська Народна республіка (КНР), яка володіє материковим Китаєм, та Республіка Китай, яка контролює острів Тайвань та прилеглі до нього острови.
Китай має довгу і майже неперервну цивілізаційну історію та одну з найстаріших і найскладніших систем письма. До 19 століття він був однією з найпередовіших світовихполітій і основним культурним центром Східної Азії. Китайський вплив на сусідні держави залишається істотним до сьогодні. Китай — батьківщина багатьох технічних винаходів, які змінили долю людства. Серед них — папір, компас, порох, друкарство.
Китай має величезний економічний потенціал. Темпи приросту промислової і сільськогосподарської продукції дуже високі. За обсягом ВНП країна займає друге місце в світі після США, а у кінці XX ст. вона перебувала на сьомому місці.
Холодный климат и короткое лето в России не развитию свободного единоличного крестьянства и стабилизировали традиционную общину; свободное крестьянство (казачество) существовало поначалу только на юге России, в пограничных областях Великой Степи. На всей остальной территории страны климат развитию феодализма, когда община коллективно входила в зависимость от землевладельца и отягощению крепостного гнёта.
Географическое же положение России характеризуется двумя факторами: недоступностью моря и открытостью западных границ. Первый фактор заставлял Россию бороться за выход к морю, второй - ревностно охранять свою безопасность на западном направлении, воевать с западными соседями, отодвигать границу далее на запад.
Европейский союз распространился на большинство стран Европы. НАТО расширилось аналогично на бывшие страны ОВД. Бывшие социалистические и советские страны вошли в организации, которые во во время Холодной войны считались капиталистическими. На территории бывшего СССР до сих пор не наблюдается интеграции с 1991 года.
Объяснение: