Во время правления Ольги появились чётко фиксированные размеры дани - "уроки" и установленные места для их сбора - "погосты". Данная система налогового обложения государственных земель стала более либеральной. Трагическая кончина киевского князя Игоря, завершившаяся повторным походом в древлянские земли, подтолкнула его жену к новой реформации. Не менее важный вклад в историю нашего государства выдающейся княгини стала начальная христианизация Руси, окончательно утвердил которую её внук Владимир Красно Солнышко, определив судьбу России на многие тысячелетия вперёд.
У зовнішності переважали риси, притаманні слов'янам Наддніпрянщини. Він був людиною достатньо високою на зріст (173—176 см), із середнім видовженим обличчям, різко випнутим носом дещо хвилястої форми та з тонко окресленими, відносно неширокими вилицями. Права нога Ярослава була довшою за ліву через пошкодження тазостегнового та колінного суглобів унаслідок спадкової хвороби Пертеса та пізнішого поранення. В Іпатіївському літописі (РІК 6524 [1016]), у розповіді про війну Ярослава із Святополком читаємо:
«… Прийшов Ярослав на Святополка, і стали вони насупроти обаполи Дніпра. І не одважувалися ні сі на тих рушити, ні ті на сих, і стояли вони три місяці одні проти одних. І став воєвода Святополків Вовчий Хвіст глузувати з новгородців, їздячи коло берега [і] говорячи: "Чого прийшли ви зі шкандибою оцим?".