1. Табу: Табу - це поняття, що походить з польської мови і використовується для опису заборонених або засуджуваних дій, предметів, слів або поведінки в певній культурі або групі людей. Табу може бути пов'язане з релігійними, культурними, етичними або соціальними нормами і часто супроводжується відчуттям сорому або вини при порушенні його.
2. Звичай: Звичай - це іб поведінки, який став стандартом або традицією у певній культурі, групі або суспільстві. Він виражається через регулярність і повторюваність певних дій, які стають прийнятними та очікуваними у даному контексті. Звичаї можуть включати ритуали, обряди взаємодії та інші практики, що допомагають підтримувати соціальний лад та ідентифікувати членів групи.
3. Право: Право - це система правил, норм і принципів, які встановлюються державою або іншими уповноваженими органами з метою регулювання поведінки людей і встановлення порядку в суспільстві. Право визначає права й обов'язки громадян, процедури розгляду спорів та злочинів, а також механізми застосування санкцій у випадку порушення правил.
4. Мораль: Мораль - це система цінностей, норм та принципів, які визначають, що є правильним і морально прийнятним у поведінці людей. Вона включає оцінку моральності дій і розрізняє між добром і злом, справедливістю і несправедливістю, доречністю і недоречністю. Моральні норми можуть варіюватися в залежності від культурних, релігійних та індивідуальних переконань.
ответ Форма слов'янських жител була пов'язана з довкіллям, в якому жив народ. В різних регіонах де жили слов'яни, виникали різні форми жител. Наприклад, в умовах лісостепової зони були поширені житла-ями з глини або дерева, які зазвичай мали пірамідальну форму з цегляного кільця (іноді іншої форми), зрубані з дерева буртові трикутники, або вигнуті вгору харчові конструкції з гілок і їхніх негнучких гілочок, перекреслених під кутом, утримувані тросами або забиті в землю.
Втім, треба зрозуміти, що форма житла та матеріали для його будівництва залежали не тільки від довкілля, а й від соціально-економічної ситуації та культурних традицій. Так, наприклад, у славянських племен з високим статусом соціально-економічного розвитку могли будувати значно більш складні споруди, декоровані каменем або різьбленням.
Взагалі славянські будівлі були скромними і простими, а це пов'язано з культурними особливостями слов'ян, тобто з їхнім скромним життєвим стилем та нетривалим використанням будівель. Також враховувалася можливість швидко змінити місце проживання на наступний сезон через забобони, наявність змінних жител або кумирів, які переносилися з одного місця в інше.
Объяснение: