Особливим політичним організмом, який підпорядковувався українському гетьману, було Запорожжя. В 1686р., за російсько-польською угодою Запорозька Січ перейшла з-під подвійного підпорядкування Варшаві та Москві під виключну зверхність останньої. І якщо попередній невизначений статус був козакам на руку, дозволяючи їм лавірувати між двома державами, то відтепер несанкціонована співпраця з Річчю Посполитою ставала незаконною. З цього часу Запорожжя за тодішнім формулюванням знаходилося під царською владою та гетьманським регіментом. Не могло Низове Військо контактувати й з південними сусідами через початок російсько-турецької війни. Однак право на самостійні політичні зв’язки з іноземними державами було цілком природним у розумінні запорожців. Так, у одному з листів до гетьмана Івана Самойловича від 1686р. вони, обвинувачуючи гетьмана в намірах «викорінити» Низове Військо, вимагали поваги до себе, зазначаючи, що «не тільки пресвітлі государі, царі наші православні, але й найясніші християнські монархи, римський цісар і король польський, також цар, і вейзир турецький, та хан кримський, пишучи до нас при належних потребах, віддають нам належну шану і не понижують лицарської хвали нашої».
Зрозуміло, що й наступнику цього гетьмана довелося вирішувати не питання взаємин з Січчю, яка традиційно була осередком початку небезпечних для соціальної стабільності рухів, на яку насамперед звертали увагу зовнішні сили, плануючи певні антиукраїнські чи антиросійські акції. Питанням великої ваги було те, наскільки Мазепа зможе впливати на Січ, наскільки, врешті, вдасться йому на шляху до підпорядкування Запорожжя гетьманській владі, що не могло відбутися відразу, а переросло в тривалий та наповнений конфліктами процес.
Объяснение:
ясно так?
В Англии было больше, чем в других странах, предпосылок именно для развития промышленности, мехники, техники: плохие условия для сельского хозяйства, сложные условия труда, ограниченность морями, наличие множества разных природных ресурсов.
Иначе говоря, англичане были просто вынуждены развивать промышленность и придумывать всякие уловки для улучшения жизни. Например, из-за дождей грунтовые дороги часто размывало, и пришлось искать строительства каменных дорог. Города стоят на болоте - значит нужна дренажная система, а для неё нужны трубы. В то же время было полно рабочих рук, не занятых в сельском хозяйстве. В этих условиях промышленная революция стала вполне естественным явлением.
Стоит еще добавить, что власти Великобритании поступали очень грамотно. Например, уже в 18-м веке в Лондоне выпускались указы о том, как именно строить дома (были запрещены дома из дерева, что опять же привело к развитию использования глины). Кроме того, власти всячески исследованию новых территорий и научным изысканиям, например, был создан знаменитый Ботанический сад, а бывшие пираты охотно превращались в первооткрывателей и исследователей.
Объяснение: