М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
evamayninger20
evamayninger20
12.07.2021 07:25 •  История

1.Какие новые центры летописания сложились в XIII-XIV в.в.?
2. Какой новый жанр устного творчества появляется в данный период? Приведите примеры.
3. Назовите 2 главных жанра русской литературы XIII-XIV в.в.
4. Перечислите города- центры каменного зодчества и приведите примеры каменного строительства.
5. Назовите самого знаменитого художника на Руси изучаемого периода и перечислите его произведения.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
1kukukukuku
1kukukukuku
12.07.2021
Эссе? Кхм.. попробую
Михаил Горбачев пытался сохранить СССР, однако принято считать, в народе, что именно он начал процесс распада великой страны. Итак: что же делал Горбачев чтобы сохранить СССР?
Во-первых: был проведен первый референдум с вопросом о том, нужно ли сохранять союз стран? По результатам которого 76 % страны проголосовали за то, чтобы сохранить все с незначительными поправками. 
Пользуясь этим и надеясь на благоразумие лидеров союзных республик Горбачев начинает переговоры. На эти переговоры прибыли всего 9 из 15 лидеров республик и почти все они протестовали против политики Горбачева. Каждый хотел власти.. Однако Горбачева это не устроило и он, вместе со своим окружением, начал разрабатывать "компромиссное решение", подписание которого назначалось на июль 1991 года, однако подписание не состоялось из-за так называемого "августовского путча" в результате которого Ельцин посадил всех членов ГКЧП и КПСС перестало существовать и СССР развалилось, а Горбачев, создав СНГ, подал в отставку.
Таким образом, хоть и пытаясь, Горбачев не сумел сохранить некогда великую страну, т.к. отдыхал в Крыму во время важных, переломных моментов истории СССР. Конец
4,6(59 оценок)
Ответ:
kataysinkevich
kataysinkevich
12.07.2021

З припиненням династії Романовичів розпочинається поступовий занепад Галицько-Волинської держави. Знову посилюються політичні впливи галицького боярства, яке протидіяло встановленню міцної князівської влади, зростає втручання у внутрішні справи іноземних країн, насамперед Польщі, Угорщини та Литви.

Саме внаслідок компромісу між місцевими боярами і правителями згаданих країн останнім, самостійним володарем Галицько-Волинської держави в 1325 р. було обрано 14-річного княжича Болеслава, сина мазовецького князя Тройдена та Марії, сестри попередніх правителів Андрія та Лева. Він прийняв православ'я та ім'я Юрія II Болеслава (1325—1340). Новий правитель виявився активним поборником зміцнення своїх володінь. У пошуках міжнародної підтримки намагався налагодити добрі відносини з Тевтонським орденом, Золотою Ордою та Литовським князівством. У внутрішній політиці підтримував міста, спираючись на які, намагався обмежити боярські впливи та зміцнити князівську владу. Однак протистояння з боярами завершилося трагічною смертю Юрія II, яка активізувала боротьбу Польщі, Угорщини і Литви за українські землі.

Тим часом бояри, побоюючись вторгнення поляків, проголосили новим галицько-волинським правителем одного з литовських князів Любарта-Дмитра (1340—1349), який прийняв віру, мову та звичаї місцевого населення і був одружений з дочкою Юрія II. Правда, влада нового князя над Галичиною була суто номінальною і фактично поширювалася лише на територію Волині. Галицькою землею управляла група бояр, на чолі якої стояв Дмитро Дедько, що прийняв титул "старости й управителя Руської землі".

Перебіг подій на галицько-волинських землях викликав невдоволення Польщі, яка, уклавши союз з Угорщиною, у 1340 р. вдерлася в Галичину, але місцеве населення за до татар вибило нападників. Восени 1349 р. Польща, домовившись з Ордою, здійснила новий похід проти Галицько-Волинської держави, внаслідок чого остання припинила існування. Галичина і Холмщина остаточно були приєднані до Польської держави. Закарпаття опинилося у складі Угорського королівства. Землі між Дністром і Прутом, у т. ч. територія сучасної Буковини, відійшли до Молдавського князівства. Решта земель — Волинь, Поділля, Київщина, Переяславщина, Чернігово-Сіверщина — поступово увійшли до складу Великого князівства Литовського.

Серед причин занепаду Галицько-Волинської держави були: монголо-татарське іго, деструктивна політика боярської олігархії, припинення княжої династії, агресія з боку Польщі, Угорщини, Литви. Значення цієї, за словами історика С. Томашівського, "першої чисто української політичної організації" полягає в тому, що вона після занепаду Києва на ціле століття продовжила державницькі традиції Київської Русі й стала головним політичним центром для українських земель, уберегла від передчасного завоювання та асиміляції український етнос, що формувався, сприяла його консолідації, зміцненню та усвідомленню власної самобутності.

Объяснение:

4,5(51 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ