З кожним роком людство дізнається все більше про наш світ. Ми полетіли в космос, навчилися клонувати тварин, а сумарна тривалість завантажних на YouTube відео перевищує час існування всесвіту, але цього б всього не було без неймовірних відкриттів зроблених раніше.
Стародавній світ подарував нам неймовірну кількість речей, які зараз для нас є нормою і ми навіть не усвідомлюємо, що без цього досягти того, що в нас є зараз було б неможливо.
Індійська культура подарувала світу таке важливе поняттям «0» (нуль), без якого неможливо уявити позиційної системи числення, а отже не було б і десятковий системи числення і потім, в сучасному світі, люди не придумали б двійкову систему числення завдяки якій зараз ми можна дивитися скільки завгодно відео в YouTube.
Китай же ж нам подарував компас. Хто зна чи відкрили б Америку, чи б поїхали араби в Індію, щоб там дізнатися про нуль, без цього приладу. Винайдений випадково порох, змінив б ведення війни. І ще багато приладів до нашому світі розвинутися до того рівня на якому він є зараз.
Але найбільші ми завдячуємо саме культурному розвитку. Індуїзм, буддизм, кунфуціанство, даосизм - ці релігії виникле саме в цих країнах і до зготуватися над спільною ідеєю багатьом людям. Завдяки цьому в Китаї вперше виник папір, книгодрукування і навіть шрифт. Сотні письмових згадок і літературних творів залишилися нам у спадок від цих націй. Ці країні, свого часу були одними з двигунів культури, адже поки в Європі розвалюється Рим, в індійських університетах навчається більше 10 тисяч студентів, які вивчають не лише релігію, а й медицину, астрономію, літературу, хімію тощо.
Революція Гідності[1] (також Київський Майдан, Майдан у Києві, Євромайдан та Єврореволюція[2][3][4]) — політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані спротивом проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою відмовою від цього курсу. Одними з головних причин протестів стали надмірна концентрація влади в руках Віктора Януковича та його «сім'ї», небажання народу України миритись з перетворенням країни не лише де-факто, але і де-юре на одну з колоній Росії[5].
Терміни Революція Гідності та Єврореволюція[6][7][8] стосовно означених подій іноді використовуються в тому ж контексті, що й термін Євромайдан, але мають інше семантичне навантаження: «Євромайдан» здебільшого застосовується в контексті організації, форми та місця проведення протестів на підтримку європейського вибору України — як складова Революції Гідності[9]; Революція Гідності — як суспільні та політичні зрушення, викликані зривом підписання Угоди про Європейську інтеграцію, та, власне, самим Євромайданом.
Також існують розбіжності оцінок дати початку Революції. Політикум України, українські ЗМІ та блогери вважають за дату початку Революції 21 листопада 2013 року, день, коли Урядом Миколи Азарова було зірвано підписання угоди про Євроінтеграцію, після чого почали збиратись перші мітингуючі[10]; або 30 листопада, день, коли на Євромайдані були побиті студенти[11]. За межами України поширена думка, що дату Революції необхідно визначати з ходи протестувальників до Верховної Ради 18 лютого, коли почались масові криваві зіткнення зі значними людськими жертвами. Ці розбіжності виявляються і в назвах відповідних статей Вікіпедії.
Объяснение:
сбор дани на Руси, вероятно, был под совместной юрисдикцией Ариг-Буги и Берке.