Портсмутский мирный договор — договор между Российской империей и Японией, завершивший русско-японскую войну 1904—1905 годов. Подписан 23 августа (5 сентября) 1905 год в городе Портсмуте, США. С российской стороны договор подписали С. Ю. Витте и Р. Р. Розен, с японской стороны — Комура Дзютаро и Такахира Когоро.
Портсмутский мирный договор прекратил действие:
Союзного договора между Российской империей и Китаем (1896), предусматривавшего военный союз России и Китая против Японии в случае агрессии последней
Русско-китайской конвенции от 1898 года, дававшей России права аренды Ляодунского полуострова (и Порт-Артура в частности).
Объяснение: как то так
Первым процессом был интенсивный рост населения. По причине быстрого развития медицины в XIX веке, открытия стерильности, развития хирургии, фармацевтической химии, естественная смертность (особенно детская смертность) сильно упала, при этом рождаемость сохранилась, время демографического перехода еще не наступило. Поэтому прирост населения сильно повысился.
Вторым процессом была урбанизация. В силу роста промышленности стремительно росли города, в которых появлялись рабочие места на заводах, и возникли мощные потоки населения из села в город.
Третьим процессом стала международная миграция. Мобильность населения между государствами возросла, и стали быстро развиваться государства (США) и колонии (Канада, Австралия), всё население которых состояло из иммигрантов.
Авторитет Радянського Союзу визначався тією роллю, яку він зіграв у розгромі фашизму. Розширилися зв'язки СРСР з іншими державами. До війни він мав дипломатичні відносини з 26 державами, до її кінця - з 52. Присутність радянських військ у Східній Європі сприяло приходу до влади комуністичних режимів у Болгарії, Угорщини, Румунії, Польщі, Чехословаччини, Югославії, Албанії. Комунізм переміг також у Китаї, Північній Кореї, Північному В'єтнамі. Під його владою знаходилося більше чверті території (третина населення) земної кулі.Авторитет Радянського Союзу визначався тією роллю, яку він зіграв у розгромі фашизму. Розширилися зв'язки СРСР з іншими державами. До війни він мав дипломатичні відносини з 26 державами, до її кінця - з 52. Присутність радянських військ у Східній Європі сприяло приходу до влади комуністичних режимів у Болгарії, Угорщини, Румунії, Польщі, Чехословаччини, Югославії, Албанії. Комунізм переміг також у Китаї, Північній Кореї, Північному В'єтнамі. Під його владою знаходилося більше чверті території (третина населення) земної кулі.Авторитет Радянського Союзу визначався тією роллю, яку він зіграв у розгромі фашизму. Розширилися зв'язки СРСР з іншими державами. До війни він мав дипломатичні відносини з 26 державами, до її кінця - з 52. Присутність радянських військ у Східній Європі сприяло приходу до влади комуністичних режимів у Болгарії, Угорщини, Румунії, Польщі, Чехословаччини, Югославії, Албанії. Комунізм переміг також у Китаї, Північній Кореї, Північному В'єтнамі. Під його владою знаходилося більше чверті території (третина населення) земної кулі.Авторитет Радянського Союзу визначався тією роллю, яку він зіграв у розгромі фашизму. Розширилися зв'язки СРСР з іншими державами. До війни він мав дипломатичні відносини з 26 державами, до її кінця - з 52. Присутність радянських військ у Східній Європі сприяло приходу до влади комуністичних режимів у Болгарії, Угорщини, Румунії, Польщі, Чехословаччини, Югославії, Албанії. Комунізм переміг також у Китаї, Північній Кореї, Північному В'єтнамі. Під його владою знаходилося більше чверті території (третина населення) земної кулі.м
Объяснение: