По горизонтали
2. Одно из западных славянских племен
4. Одно из южнославянских племен
6. Один из двух братьев, переведших Библию и богослужебные книги на славянский язык
8. Как называли себя племена, жившие в верховьях Эльбы и владеющие понятной речью
9. В верховьях какой реки жили предки славян
10. Военный вождь во главе племени
Объяснение:
1. Река, на которой был основан Киев, ставший впоследствии столицей восточнославянского государства
3. Титул правителя чехов
4. Первый славянский правитель, принявший титул «царь»
5. Южный сосед Болгарского царства
7. Первый славянский алфавит
10. Вариант христианства, принятый поляками при князе Мешко I
Відповідь:Прежде всего Венский конгресс перекроил карту Германии:значительно увеличились территории королевства Вюртемберг,великого герцогства Баден,курфюршество Ганновер стало королевством,герцогство Ольденбург великим герцогством в Италии , к власти в Тоскане,Модене и Родже,Парме и Пьянченце вернулись Габсбурги (Лотарингская ветвь) в Неаполе-Бурбоны.
Венеция вошла в состав марионеточного Ломбардо-Венецианского королевства под главенством Австрии(от имени австрийских императоров им управляли вице-короли).
Пояснення:
Поняття гуманізму, як суспільного явища, вперше з'явилось в епоху Відродження. На той час людство накопичило досить вагомі надбання в культурі, мистецтві, природничих та суспільних науках. Це була епоха заперечення норм життя середньовіччя з його жорстокістю людей один до одного, до природи, міждержавними війнами, переходу до нових стосунків. Таким чином в історії людства з'явилась нова ідеологія, яка почала відстоювати найкращі сторони в стосунках між людьми, яка заперечувала нерівність людей в фінансовому, майновому та інших відносинах. Ідея гуманізму полягає в закріпленні норм людяності в суспільстві, в звільненні людини від рабського, феодального мислення. Надалі поняття гуманізму розповсюдилось і на міжнаціональні, міжрасові та міждержавні відносини людей. Ідея гуманізму на той час не була новою. Багато тез, які відстоює гуманізм втілювались в релігійних вченнях різних народів світу. Про це, наприклад, свідчать славнозвісні заповіді Біблії (не вбий, не вкради і т.д.). Найпершим його носієм в ті часи був поет тієї епохи Петрарка.
Объяснение: