Более чем за 400 лет до рождения Иисуса Христа, Бог, через последнего ветхозаветного пророка Малахию, предвозвестил, что перед самым пришествием в мир Христа явится Предтеча (м-ф 01. Иоанн Предтеча), то есть Предшественник который будет великим пророком (м-ф 02видео. Пророк Малахия об Иоанне Предтече: 1 мин 04 с).
Для рождения Предтечи Бог избрал благочестивых родителей (м-ф 03. Захария и праведная Елисавета): священника Захарию (из рода Аарона) и жену его Елисавету (из рода царя Давида, родственницу Пресвятой Девы Марии), которые были уже стары, а детей не имели. Они усердно молили Бога избавить их от такого несчастия, ведь бездетность в израильском народе, как мы помним, считалась наказанием от Бога!
О рождестве Иоанна Предтечи было возвещено Захарии архангелом Гавриилом (м-ф 04видео. Явление Архангела Гавриила Захарии: 30 с).
· Что вы можете рассказать об архангеле Гаврииле? (Архангел Гавриил являлся Иаокиму (м-ф 05. Явление архангела Иоакиму) и Анне (м-ф 06. Явление архангела Анне), родителям Пресвятой Богородицы, с вестью о даровании им дочери, Которую они нарекут Марией; был послан к Пресвятой Деве с благой вестью о том, что Она избрана быть Матерью м-ф 07. Благовещение); возвестил Богоматери день Ее Успения (м-ф 08. Архангел Гавриил).
Объяснение:
Марія-Терезія започаткувала в імперії реформи в дусі освіченого абсолютизму.
Слід зауважити, що майже всі реформи, проведені Марією-Терезією, були продиктовані її прагненням захистити своє право на престол. З метою посилення центральної влади було створено Державну раду і центральний суд, завдяки чому вся повнота влади зосередилася в руках імператриці. Для успішного ведення війни проти суперників здійснено військову реформу, вербування найманців замінено рекрутськими наборами, що дало можливість збільшити армію зі 108 до 278 тис. вояків. Було уніфіковано систему податків — запроваджено загальний податок на прибуток, що його сплачували всі верстви суспільства. Ліквідовано внутрішні митні кордони. Селянам надали право викуповувати власні наділи, панщину обмежили трьома днями на тиждень. Було видано Цивільний («Терезіанський кодекс») і Кримінальний («Терезіанська Немезіда») кодекси. Здійснювалися заходи з розвитку освіти: було запроваджено загальну шкільну освіту й відокремлено школу від церкви.
Значно більшого у проведенні реформ досяг син Марії-Терезії Йосиф ІІ (1780-1790). Він вдався до подальшого посилення центральної влади. Було скасовано права провінційних станових зборів, посилено владу губернаторів, яких призначав імператор, урівнено в правах усі області, в судах та адміністраціях введено німецьку мову. Важливими стали реформи церкви. Йосиф прагнув підпорядкувати собі церкву та послабити її вплив на суспільство. Він постановив, щоби папські укази й розпорядження оприлюднювалися лише за згодою уряду, а чернечі ордени були підпорядковані місцевим єпископам; скоротив кількість монастирів і ченців. Конфісковані землі та майно було продано, частину доходів спрямовано на розвиток освіти; церковні школи переорієнтовано на світське навчання і підпорядковано «Вищій навчальній комісії». Зрештою, він наважився на втручання у внутрішню структуру католицької церкви і навіть змінив деякі обряди. За його правління було видано новий збірник законів («Йосифів законник»), а1781 р. скасовано особисту залежність селян.
Проведені Иосифом II реформи викликали широкий : позиційний рух. Селянською реформою були невдоволені поміщики, особливо угорські. Релігійна реформа спричинила конфлікт із папою та повстання в Бельгії, адміністративні —загострили національні протиріччя в імперії. Зрештою, наприкінці свого правління він скасував власні реформи, крім селянської та запровадженої віротерпимості.
Імператор Йосиф II, як і король Пруссії Фрідріх II та Катерина ІІ в Росії, був одним із представників освіченого абсолютизму. Він намагався втілити в життя ідеали, які так припали йому до вподоби, але довести все задумане до кінця не зміг.