М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Elmir03042003
Elmir03042003
29.05.2023 21:21 •  История

1) Установил первые контакты между Казахским ханством и Московским государством. В это время казахи впервые стали известны и в Западной Европе.
2)Участие в Орбулакском сражении стало вершиной военного искусства хана-полководца.
3) Создание свода законов «Жеты жаргы» позволило укрепить ханскую власть в казахском обществе.
4) Реформа этого хана вместо улусной системы внедрила систему правления посредством разделения на три жуза. Во главе жузов стояли бии.
5)Этот хан именовался «ханом казахов и ногаев» и «ханом казахским и кыргызским». Урегулировал отношения с Шайбанидами, заключив с правителем Бухары Абдаллахом «клятвенный договор о дружбе и военном союзе».

Касым хан
Хакназар хан
Есим хан
Жангир хан
Тауке хан​

👇
Ответ:
MissMi
MissMi
29.05.2023

1 . Қасым хан

2 . Есим хан

3 . Тәуке хан

4 . Жангир хан

5 . Жангир хан

6 . Тәуке хан

7 . Тәуке хан

8 . Қасым хан

9 . Хақназар хан

10 . Хақназар хан ( я так думаю )

4,6(27 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
REDFRAG
REDFRAG
29.05.2023

Напередодні Першої світової війни українські землі продовжували залишатися в складі двох імперій – Російської та Австро-Угорської. Вони різнилися за рівнем економічного і соціального розвитку, освіти та культури, адміністративним устроєм. Обидві імперії проводили політику, спрямовану на знищення національної самобутності населення і колоніальну експлуатацію цих земель. Найбільших утисків у національному відношенні зазнавало українське населення, яке перебувало під владою Російської імперії. Національна політика австрійського уряду, хоча і була м'якшою, вела до розпалення українсько-польського конфлікту в Галичині.

До складу Російської імперії входили дев'ять губерній, об'єднаних у три великі регіони: Південно-Західний край (Подільська, Волинська, Київська губернії), Лівобережна Україна (Полтавська, Чернігівська, Харківська губернії) і Новоросія (Катеринославська, Херсонська, Таврійська губернії). Українці також заселяли великі райони Кубані, Чорноморської губернії, Курщини, Воронежчини, Холмщини, Берестейщини.

Територія Західної України (сучасна територія Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Закарпатської та більша частина Чернівецької областей) входила до складу Австро-Угорщини.

У сільській місцевості проживало близько 80 % жителів України, у місті – до 20 %. За національним складом село було переважно українським, землеробським, місто – багатонаціональним, здебільшого російським і єврейським, а на західноукраїнських землях – польським та єврейським. Українці в містах України становили близько 1/3 населення. Між містом і селом існували глибокі мовні відмінності. У селі розмовляли українською мовою, у місті – здебільшого російською, а на заході – польською, німецькою та угорською.

В економічному відношенні більш розвинутими були українські землі в складі Російської імперії, особливо Південь і Схід України. Донбас став вугледобувною і металургійною базою Російської імперії. На той час добування вугілля і виплавка металу були основними показниками могутності країни. Крім того, українські землі були і житницею Європи.

На українських землях у складі Австро-Угорської імперії промисловість була майже відсутньою. Набули розвитку лише лісообробна, нафтодобувна і харчова галузі. Селянство потерпало від малоземелля, і значна частка населення змушена була емігрувати або вирушати на заробітки за океан.

Перша світова війна, на порозі якої стояв світ, мала загарбницький характер з боку обох ворогуючих блоків. Об'єктом їх експансії були й українські землі. На них претендували Росія, Австро-Угорщина, Німеччина і Румунія, не проти була щось отримати і Османська імперія.

Росія, яка на міжнародній арені декларувала себе захисником слов'янських народів, прагнула здійснити мрію всіх російських царів – об'єднати всі землі колишньої Київської Русі під своєю зверхністю. У ході війни вона намагалася оволодіти Галичиною, Буковиною, Закарпаттям. Тому російський Генеральний штаб вістря наступу російської армії спрямовував на Галичину.

Австро-Угорщина, у свою чергу, зазіхала на Волинь і Поділля. Напередодні війни австрійський імператор обіцяв українським політичним діячам, що на українських землях Австро-Угорщини й відділених від Росії територіях буде створено окрему адміністративну одиницю з широкими автономними правами під зверхністю Австро-Угорщини.

У Німеччині широкі плани щодо України розроблялись як із боку військових, так і з боку промисловців і політиків. Особливо привабливою Україна з її сировинними і продовольчими запасами стала для Німеччини на завершальному етапі війни, коли власні ресурси цієї європейської держави були виснажені.

4,6(10 оценок)
Ответ:
timondrob
timondrob
29.05.2023
Для Запада XIX век стал эпохой торжества индустриальной революции, которая одерживала одну победу за другой в большинстве стран Европы, в США и в России. В конце века индустриализация проникла и на Восток, охватив Японию.
Рождение индустриальной цивилизации
С XIX в. начинается особый этап в развитии циви-лизационного процесса, который историки называют . индустриальным, или машинным. Это название указывает не только на то, что машины все более широко внедряются в производство и вытесняют ручной труд. Машины превращаются в некую самоценность, так как без постоянного изобретения и усовершенствования машин невозможно существование такой цивилизации. Машинная индустрия занимает едва ли не главное место в жизни общества, определяя его экономическое благополучие, военный потенциал, международный статус.
В аграрных доиндустриальных цивилизациях важнейшее значение имелаповторяемость, усвоение опыта предшествующих поколений, а орудия труда не менялись столетиями. Машинная цивилизация диктуетнеобходимость непрерывного технологического обновления. Динамика, технический прогресс являются основой жизни цивилизации нового типа. Темп изменений становится катастрофически быстрым по сравнению с прежними временами.
Было время, когда человек ощущал свой мир как непреходящий.. . В этом мире человек строил свою жизнь, не пытаясь изменить его. Его деятельность была направлена на улучшение своего положения в рамках самих по себе неизменных условий.
4,4(23 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ