М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Merser2212
Merser2212
14.10.2021 05:26 •  История

На скільки зросла кількість міст у Руському та Белзькому воєводствах за 100 років.:(

👇
Открыть все ответы
Ответ:
edgarotlichnik55
edgarotlichnik55
14.10.2021

Терра, Антони (род. 1985) — французский стрелок, призёр Олимпийских игр и чемпионатов мира.

Терра, Габриэль (1873—1942) — уругвайский государственный и политический деятель.

Терра, Ферран (род. 1987) — испанский горнолыжник.

Вымышленные персонажи

Терра Бранфорд — главная героиня компьютерной игры Final Fantasy VI.

Терра — персонаж серии игр Kingdom Hearts, один из трёх главных героев в Kingdom Hearts Birth by Sleep.

Терра[en] — персонаж DC Comics.

Географические объекты и понятия

Иносказательные названия стран и территорий

Терра Мариана (в пер. с лат. Terra Mariana «земля девы Марии») — официальное название средневековой Ливонии.

Географические понятия

Терра Нова (в пер. с лат. Terra Nova — «новая земля») — географическое понятие Средневековья, под которым понимались недавно открытые западноевропейцами земли.

Терра Инкогнита (в пер. с лат. Terra Incognita — «земля неизведанная») — географическое понятие Античности, Средних Веков и Нового Времени, под которым подразумевались все неизвестные или неисследованные западноевропейцами земли.

Терра Австралис (в пер. с лат. Terra Australis — «южная земля») — земля вокруг Южного полюса, изображаемая на большинстве карт с глубокой древности до второй половины XVIII века.

Правовые понятия

Терра Нуллиус (в пер. с лат. terra nullius — «ничейная земля») — термин международного права.

Имена собственные

Терра (телеканал) — самарский медиа-холдинг, который начал вещание в 1998 г.

Терра (издательство) — московское книжное издательство, созданное в 1989 г.

Терра (программа разработки лазерного оружия) — советская комплексная целевая программа разработки лазерных вооружений наземного, воздушного и космического базирования для использования в военных целях.

Терра-3 — советский проект стационарной системы противоракетной и противокосмической обороны с лучевым поражающим элементом на основе лазера, работы по которому велись в 1965—1992 гг.

Терра (спутник) — международный научно-исследовательский искусственный спутник Земли на солнечно-синхронной орбите.

Терра (энциклопедия).

Объяснение:

4,7(100 оценок)
Ответ:
АлисаAprel
АлисаAprel
14.10.2021

Відповідь:

Пояснення:

Державна діяльність гетьмана України Івана Мазепи

Більше двох століть кожен рік, у першу неділю великоднього посту в усіх державах Російської імперії з амвона проклинали Івана Мазепу, проголошували йому анафему. У радянські часи його ім'я згадувалося тільки з лайливими епітетами, образ його змальовувався виключно чорною фарбою.

Державний діяч і політик найвищого ґатунку, найвправніший дипломат тодішньої Європи, полководець і водночас поет, у поезії якого найсильнішими були патріотичні мотиви, уболівання за долю України. Різноманітна природна обдарованість поєднувалася в ньому з високою освіченістю.

Гетьман Іван Мазепа намагався зробити з України європейську державу, підняти й зміцнити значення й престиж гетьманської влади, яка за десятиріччя руїни зазнала страшної девальвації. Жодний із гетьманів не зробив так багато, як Мазепа для розвитку культури та духовності українського народу. Спроба цього гетьмана вирвати Україну з-під московського ярма, реалізувати велику ідею незалежної самостійної Української держави зазнала поразку. Але протягом трьох століть ця ідея жевріла в серцях найкращих синів і дочок українського народу.

Корені сучасної незалежної України повною мірою лежать у великій ідеї Мазепи.

Іван Мазепа походив із значного шляхетського роду, волинського чи подільського походження. Предки його в 16 ст. оселилися на Білоцерківщині в селі Мазепинці. Він народився (за різними джерелами) в період з 1629 по 1640 рік. Батько гетьмана, Степан-Адам Мазепа, належав до партії Виговського і брав участь в укладенні Гадяцького договору. Мати його, Марина-Магдалина, зі старого шляхетського роду Мокієвських, належала до видатних жінок. Втративши чоловіка, вона віддалася громадським та церковним справам. З 1686 року була ігуменією Києво-Печерського Вознесенського монастиря. До смерті, в 1707 році, була дорадницею сина-гетьмана.

Іван Мазепа вчився в Києво-Могилянській колегії, потім в Єзуїтський колегії у Варшаві, продовжив освіту в Західній Європі, де навчався артилерійській справі. Змолоду служив при дворі Яна Казимира, виконував дипломатичні доручення. Це надавало йому можливість багато подорожувати країнами Західної Європи, а також виконувати обов'язки королівського посланця в Козацькій Україні. У 1669 році, повернувшись на Правобережжя, Мазепа вступає на службу до гетьмана Правобережної України Петра Дорошенка.

Виконуючи свою першу дипломатичну місію, він потрапляє в полон до запорожців, які видають його гетьманові Лівобережної України Іванові Самойловичу. Тонкий політик, Мазепа намагається перетворити потенційно катастрофічну для себе ситуацію на особистий тріумф. Своєю досвідченістю в міжнародних справах і бездоганними манерами він переконує Самойловича зробити його довіреною особою. Він був обраний воєнним осавулом

4,5(30 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ