М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
avf55
avf55
19.04.2023 01:58 •  История

Як виникло ринкове господарство і якою є його роль в сучасному світі?

👇
Ответ:
QwErTyUiOp123rdc
QwErTyUiOp123rdc
19.04.2023

Новітня світова ринкова система та її формування. Реферат

На сучасному етапі суспільного розвитку значну роль для економіки кожної окремої країни і світу в цілому відіграє світове господарство, яке поєднує національні господарства, що пов’язані і взаємодіють за законами міжнародного поділу праці

Він полягає в спеціалізації окремих країн на виробництві певних товарів та послуг і товарному обміні цими продуктами на світових ринках. МПП виникає між країнами, що захищені своїм державним суверенітетом.

Формування спеціалізації господарства підкоряється дії закону порівняльних переваг, запропонованим Д. Рикардо в 1917 р., який стверджує, що кожній країні, навіть тій, яка має абсолютні переваги з виробництва будь-яких товарів, вигідніше зосередити свої зусилля на виробництві тих товарів і послуг, у виробництві яких вона досягла порівняно більшої ефективності, і експортувати їх в обмін на товари, яких вона не виробляє.

А це означає, що кожна країна має порівняльну перевагу у виробництві якого-небудь товару чи послуги і може дістати зиск, торгуючи ними або обмінюючи їх на інші товари чи послуги.

Для реалізації можливостей, що виникають у процесі розвитку МПП та забезпечення руху товарів, послуг, капіталу, робочої сили, на світових ринках потрібна постійна підтримка міжнародних двосторонніх та багатосторонніх відносин, укладенні зовнішньополітичних та зовнішньоторгових угод, як між окремими фірмами, так і між урядами країн.

Економічні зв’язки між країнами мають багатовікову історію. Протягом століть вони існували переважно як зовнішньоторговельні, вирішуючи проблему забезпечення населення товарами, які національна економіка виробляла неефективно або не виробляла взагалі. З розвитком еволюції зовнішньоекономічні зв’язки переросли межі зовнішньої торгівлі і перетворились в складну сукупність міжнародних економічних відносин, що стосуються інтересів всіх держав.

Міжнародні зв’язки виступають сьогодні найважливішим фактором економічного росту, структурних зрушень і підвищення ефективності національного виробництва, одночасно є і каталізатором диференціації країн, нерівномірності їх розвитку. Це можна довести тим, що сучасне світове господарство як в політичному, так і в соціально-економічному відношенні неоднорідне і характеризується великою кратністю. Як колись, на світовій арені серед суб’єктів економічної діяльності країни з різним рівнем промислового розвитку, умовами і стандартами життя суспільства.

Ринкова система і важливі питання економіки

Ринкова система – це система вільної підприємницької діяльності. Вона охоплює питання:

Скільки товарів і послуг необхідно виробляти.

Що треба виробляти.

Як треба виробляти продукцію.

Куди і кому реалізувати продукцію.

Як удосконалювати виробництво.

Ринкова система – це механізм зв’язку попиту і пропозиції через систему цін і ринків, який побудований на мотивах отримання прибутку.

Конкурентна ринкова економіка стимулює технічний розвиток.

В ринковій економіці відсутній адміністративний контроль за виробництвом і споживанням. Функції контролю виконує механізм конкуренції. Вона створює певну відповідність між приватними і суспільними інтересами. Фірми домагаються збільшити свої власні вигоди (отримання прибутків) і тим самим сприяють забезпеченню державних чи суспільних інтересів.

Що виробляти і скільки по яких цінах продавати, кому і де – визначається механізмом попиту і пропозиції, нормою прибутку, курсом акцій, курсом валют, позичковим процентом. З розвитком суспільства ринкова економіка розвивається і удосконалюється, роблячи курс на соціальний захист населення. соціальна ринкова економіка шляхом антимонопольної політики держави захищає споживачів від розгулу підприємців, регулює її, створює умови для приватного підприємництва, конкуренції, отримання прибутку

4,4(40 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Zhannocka
Zhannocka
19.04.2023

Римская империя была самым могущественным государством древности. Установив свою власть над Средиземноморьем, римляне устремились вглубь Европы и Азии, однако столкнулись с серьезным сопротивлением и были вынуждены отступить. Какие народы смогли противостоять Риму? Какие государства так и не стали провинциями Рима? Об этом вы узнаете на нашем сегодняшнем занятии.

 Предыс­то­рия

К мо­мен­ту уста­нов­ле­ния им­пе­рии в Древ­нем Риме (27 год до н.э.) гра­ни­цы этой дер­жа­вы про­сти­ра­лись от Бри­та­нии на се­ве­ре, Егип­та на юге, Ибе­рий­ско­го по­лу­ост­ро­ва на за­па­де и до тер­ри­то­рии со­вре­мен­но­го Ирака на во­сто­ке. Почти на шесть веков (до мо­мен­та своей ги­бе­ли) им­пе­рия прак­ти­че­ски пол­но­стью пре­кра­ти­ла экс­пан­сию на со­сед­ние тер­ри­то­рии и пе­ре­ш­ла к ре­жи­му обо­ро­ны своих гра­ниц.

Пар­фия

Во­сточ­ный сосед Рима – мо­гу­ще­ствен­ное Пар­фян­ское цар­ство, пра­ви­те­ли ко­то­ро­го объ­яви­ли себя на­след­ни­ка­ми древ­нейим­пе­рии Ах­ме­ни­дов, на дол­гое время стало глав­ным во­ен­ным и по­ли­ти­че­ским со­пер­ни­ком Рима.

Пар­фия была мощ­ным го­су­дар­ством с раз­ви­той эко­но­ми­кой и ар­ми­ей, ее тер­ри­то­рию от Индии до Сирии на­се­ля­ло мно­же­ство на­ро­дов, а мно­го­чис­лен­ные са­тра­пии и про­вин­ции были бо­га­ты и пло­до­род­ны.

Еще до об­ра­зо­ва­ния им­пе­рии рим­ские пол­ко­вод­цы неод­но­крат­но пред­при­ни­ма­ли по­пыт­ки за­хва­тить бо­га­тую и про­цве­та­ю­щую Пар­фию, но все по­доб­ные по­пыт­ки были неудач­ны­ми. На­ко­нец, в 20 году до нашей эры им­пе­ра­тор Ав­густ до­бил­ся за­клю­че­ния мира с во­сточ­ным со­се­дом, про­ти­во­сто­я­ние между двумя дер­жа­ва­ми пе­ре­шло в «хо­лод­ную» ста­дию.

4,7(86 оценок)
Ответ:
25643791
25643791
19.04.2023

ответ:Битва на реке Калке в Приазовье - сражение между соединённым русско-половецким войском и монгольским войском в мае 1223 г.

Причин поражения было несколько. По новгородской летописи первая причина - это бегство половецких войск с поля боя. Но еще к главным причинам поражения можно отнести крайнюю недооценку татаро-монгольских сил, а также отсутствие единого командования войсками и как следствие несогласованность русских войск (не выступили некоторые князья, например, Владимиро-Суздальский Юрий, а Мстислав Старый хоть и выступил но своим бездействием погубил себя и свое войско) .

4,4(31 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ