М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
kamfetisova201
kamfetisova201
12.06.2021 01:14 •  История

Що спільного між лініями Мажіно і Маннергейма

👇
Ответ:
denissss2222
denissss2222
12.06.2021

Карельський перешийок. Межі між СРСР і Фінляндією до Радянсько-фінська кордон до 1939 року і після Радянсько-фінська кордон після 1944 року Радянсько-фінської війни 1939-1940 рр.. "Лінія Маннергейма" Лінії Маннергейма

Лінія Маннергейма ( фін. Mannerheim-linja ) - Комплекс оборонних споруд на фінської частини Карельського перешийка, створений в 1920-1930 роки для стримування можливого наступального удару з боку СРСР. Довжина лінії становила близько 135 км, глибина - близько 90 км [1]. Названа по імені маршала Карла Маннергейма, за наказом якого розроблялися плани оборони Карельського перешийка ще в 1918. За його ж ініціативою були створені найбільші споруди комплексу.

Старший інструктор бельгійської "лінії Мажино" генерал Баду, що працював технічним радником Маннергейма, писав:

"Ніде в світі природні умови не були так сприятливі для побудови укріплених ліній, як в Карелії. На цьому вузькому місці між двома водними просторами - Ладозьким озером і Фінською затокою - є непрохідні ліси і величезні скелі.

З дерева і граніту, а де потрібно - і з бетону, побудована знаменита лінія Маннергейма. Найбільшу фортеця лінії Маннергейма надають зроблені в граніті протитанкові перешкоди. Навіть двадцатіпятітонние танки не можуть їх подолати. В граніті фіни за до вибухів обладнали кулеметні і гарматні гнізда, яким не страшні найсильніші бомби. Там, де бракувало граніту, фіни не пошкодували бетону ".

1. Географічна характеристика району

Як випливає з геологічної карти Карельського перешийка [2], головна лінія оборони на її найбільш відповідальному західній ділянці, проходила приблизно по межі незгодного розташування геологічних морфоструктур: на північний захід це були граніти ріпакової і граніто-гнейси, на південний схід - глини з пісковиків, що було характерно для дольодовикового часу. Після закінчення епох заледеніння все це було поховано під товщею моренних відкладень, принесених багаторазово відступаючими льодовиками. Утворився характерний для цієї місцевості горбисто-улоговинний Камова рельєф, складений льодовиковими піщаними відкладеннями.

Основою оборони був рельєф місцевості: всю територію Карельського перешийка покривають великі лісові масиви, десятки малих і середніх озер і річечок. Озера і річки мають болотисті або кам'янисті круті береги. У лісах всюди зустрічаються кам'янисті гряди і численні валуни великих розмірів. При раціональному розміщенні вузлів опору і вогневих позицій кожного з них, рельєф місцевості дозволяв відносно малими силами організувати ефективну оборону. Це було відзначено Маннергеймом під час його інспекції існувала тоді "Лінії Енкеля" в 1931 році. [3] Одночасно він відзначив суттєвий її недолік, що полягав у відсутності скельного підстави, що значно здорожувало будівництво дотів, вимагаючи створення під ними бетонної подушки, що запобігає занурення споруди в пісок. Було вирішено прийняти існуючі споруди за основу і спробувати знайти кошти для модернізації та будівництва сучасних дотів.

2. Назва

Назва "лінія Маннергейма" з'явилося вже після створення комплексу, на початку зимової радянсько-фінської війни в грудні 1939 року, коли фінські війська почали запеклу оборону. Незадовго до цього, восени, прибула група іноземних журналістів, щоб ознайомитися з фортифікаційними роботами. У той час багато писалося про французьку лінії Мажино і про німецьку лінії Зігфріда. Син колишнього ад'ютанта Маннергейма Йорма Гален-Каллела, який супроводжував іноземців, придумав назву "лінія Маннергейма". Після початку Зимової війни це назва з'явилася в тих газетах, представники яких оглядали споруди [4].

Объяснение:

4,5(57 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
tkach20
tkach20
12.06.2021
Дуалистическая монархия (от лат. dualis «двойственный») или исполнительная монархия (англ. executive monarchy) — конституционная монархия, в которой власть монарха ограничена конституцией или конституционными актами, но монарх формально и фактически сохраняет обширные властные полномочия.

Власть монарха при дуалистической монархии ограничена в законодательной области парламентом. При этом монарх имеет неограниченное право роспуска парламента и право абсолютного вето в отношении принимаемых законов. Правительство формирует монарх, поэтому реальная политическая власть сохраняется у монарха[1]. Примеры Править

Российская империя в качестве дуалистической монархии существовала в 1905—1917 годах. Также дуалистическими монархиями были Германия (1871—1918) и Япония (1890—1947)[2].

Дуалистической монархией была Австро-Венгрия, причем в данном случае термин «дуалистический» имеет как правовое, так и территориально-административное значение.
4,5(65 оценок)
Ответ:
everlast112
everlast112
12.06.2021

Первая Мировая война (1914 - 1918)

Участницы : Османская империя,Великобретания,Германия,Союз Антанта и др.

Причина:

История Поводом для начала военных действий в 1914 году послужило убийство в Сараево эрцгерцога Франца Фердинанда сербским националистом, членом организации "Молодая Босния" Гаврило Принципом.

Вторая мировая война (1939 - 1945)

США сбросил атомную бомбу 1945 году в Японию (Хиросима и Нагасаки)

Участницы:СССР,Германия,США,Япония,Польша,велобритания,Мексика и т.д

Причина:

Главной причиной Второй мировой войны стал курс Германии и ее союзников на насильственный передел мира. Первый период войны (1 сентября 1939 года — 21 июня 1941 года). 1 сентября 1939 года Германия вторглась в Польшу. Великобритания и Франция 3 сентября объявили Германии войну.

4,6(78 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ