Вторая половине 19 века во Франции начинается с установления в ней Второй империи, императором которой становится племянник Наполеона 1 - Луи Наполеон Бонапарт.
В 1859 году произошоа война Франции, Австрии и Пьемонта, в результате которой Франция заключила сепаратное перемирие с Австро-Венгрией.
1870 - 1871 - франко-прусская война.
В 1875 году во Франции была введена Новая Конституция, в которой указывалось, что во Франции устанавливается смешанное парламентско-президентское правление.
1881 - 1885 - захват Францией Вьетнама.
В 1894 году во Франции расследовалось "Дело Дрейфуса", в ходе которого капитан французской армии Альфред Дрейфус был обвинён в шпионаже в пользу Германской империи.
1896 - Франция захватила Мадагаскар.
ответ: В умовах Російської імперії, де будь-яка опозиційність ставила партію, або рух по за законом, сила руху залежала не від його чисельності, а від потенційних можливостей підняти на боротьбу значну частку населення в умовах лібералізації, або падіння царського режиму.
Приклад революції 1905-1907 рр. доводив, що мобілізаційна можливість українського руху є високою: за короткий проміжок часу він зумів розгорнути масову культурно-просвітню і політичну діяльність. А участь в українському русі значної частини українського селянства доводила, що останнє досить легко сприймає національні гасла. Слабкість українського руху полягала не у відсутності масової підтримки, а в невиробленості прийнятної для всіх ів суспільства програми, яка б поєднала національні і соціальні вимоги.
У період 1907-1914 рр. український рух, незважаючи на урядові переслідування, продовжував розвиватися. Осередками розвитку руху були "Просвіти", що виникли в роки революції: київська, катеринославська, одеська, кам'янецька, чернігівська, миколаївська, житомирська та на Кубані.
Відповідь:
Відбуваються значні зміни в державному механізмі. Ліквідовуються станово-представницькі органи, натомість зявляється складна, розгалужена система органів, наповнена чиновниками-дворянами. В цей період також відбувається суттєвий розвиток права. Видається багато значних законів, систематизується законодавство. Хоча нового загально уложення створено не було, створюються кодекси - військово-карний, процесуальний.Створюються також і органи поліцейського управління. 1718 р. в Петербурзі була запроваджена посада генерал-поліцмейстера. Окремими вулицями завідували старости. Кожний десяток дворів контролювався десятським. Нова система яка полегшувала збір податків, фіскальний та поліцейський нагляд.Була затверджена посада віце-губернатора, який був помічником губернатора і разом з тим очолював Казенну палату - орган місцевого фінансового врядування. Діяльність органів місцевого самоврядування потрапила під вплив дворянського самоврядування (у XVIII сторіччі російське шляхетство, тобто бояри, дворяни, діти боярські, уніфікувалося і стало називатись дворянством).Зібрання обирали "предводителів дворянства", які користувалися величезною владою, стверджуючи диктатуру дворянства. Недарма єлизаветинсько-катерининську Росію називали "дворянською імперією".
Пояснення: