Объяснение:
Період «палацових переворотів». Розглядаючи історію Росії після смерті Петра I, необхідно пам'ятати, що 1725-1762 рр. прийнято називати «епохою палацових переворотів». У ці роки на престолі послідовно перебували Катерина I (1725-1727), Петро II (1727-1730), Анна Іванівна (1730-1740), Іван Антонович (1740-1741), Єлизавета Петрівна (1741-1761), Петро III (1761-1762). Передумовами такої нестійкості вищої влади стали указ Петра I про право імператора призначати собі спадкоємця (тисячу сімсот двадцять дві), інтереси окремих груп дворянства і родовитої знаті. Сутністю цього періоду було розширення дворянських привілеїв: монопольне право володіти землею і селянами; перетворення маєтків в дійсну приватну власність; скорочення обов'язкової державної служби до 25 років, а потім її повне скасування і т. Д. Це перетворювало дворянство в справді панівний стан. Виняток становили події січня-лютого 1730, коли Верховний Таємний Рада зробив спробу обмежити самодержавство по шведському зразку, за Анну Іванівну на трон на певних умовах («кондиціях»). Але більшість дворянства не підтримало «верховников» і в країні збереглася абсолютна монархія. Характерною особливістю було також значний вплив на політичну ситуацію військової сили в особі гвардії. Дружина Петра I, Катерина I, заповіла трон онукові Петра 1, 12-річному хлопчикові Петру II. Після його смерті імператрицею стала племінниця Петра I Анна Іванівна. Час її правління оцінюється по-різному. Ряд істориків (В. О. Ключевський, С. Ф. Платонов) пишуть про «занепад» армії і флоту, підкреслюють засилля іноземців в державному управлінні. Сучасний дослідник Е. В. Анісімов переконливо доводить, що багато хто з цих суджень породжені недостатнім знанням джерел. Іноземців («німців») при Ганні Іванівні було навіть менше, ніж за часів Петра I. Багато з них (Мініх, Остерман і ін.) Принесли чимало користі новій батьківщині.
Фуггеры безусловно относятся к людям нового времени, а не средневековья. Это – один из самый крупных и влиятельных купеческих и банкирских домов в Германии XV-XVII веков. По мнению исследователей, деятельность Фуггеров – высшая точка в развитии раннего европейского капитализма. После банкротства в начале XVII века Фуггеры переродились из предпринимателей в крупных землевладельцев Швабии. Бабенхаузенская и глёттская ветви Фуггеров были удостоены княжеского титула (в 1803 и 1913 гг., соответственно). При роспуске Священной Римской империи все Фуггеры были медиатизованы (т. е. потеряли светскую власть в своих владениях, но сохранили титулы и привилегии). Семья Фуггеров до наших дней занимается финансами. В Германии существует небольшой банк Фуггеров.
Несмотря на критику деятельности Фуггеров в Испании и других странах, банкиры развитию горнорудных технологий, а также построили в Аугсбурге комплекс жилья для бездомных и бедных, называющийся Фуггерай и являющийся первым в мире поселением рабочих социального типа. Заслуги Фуггеров на почве покровительства наукам и искусствам не могут идти в сравнение с деятельностью итальянских меценатов, однако среди немецких современников не было равных им и на этом поприще.
особливості політичного життя Російської імперії після Петра 1
Объяснение: