М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Katyusha4368
Katyusha4368
20.11.2021 11:02 •  История

Дата, події, наслідки гуситських війн у чехіїдуже терміново потрібно, будь ласочка.

👇
Ответ:
AkaneSan
AkaneSan
20.11.2021

Вже після смерті Яна Гуса, на горі Табор зібралося кілька десятків тисяч селян, і влітку 1419 починається збройна боротьба гуситів і католиків. У столиці Чехії, Празі, піднімається міський плебс. Кожного місяця в повстання втягувалися нові й нові міста і села Чехії. В одних містах гусити здобували перемогу, в інших терпіли поразку від католиків, в третіх перемагав пронімецький патриціат. У цей час відбувається подія, яка змінила хід гуситського повстання — помирає король Чехії Вацлав IV (1361—1419), і королем Чехії був оголошений його брат — імператор Священної Римської імперії Сигізмунд I Люксембург (1419—1421). Але Чехія не прийняла Сигізмунда, і в кінці 1419 по країні прокочується нова хвиля повстань. У 1420 папа оголошує Хрестовий похід проти гуситів, на чолі якого став імператор Сигізмунд I. До Чехії вторгаються німецькі хрестоносці. Тоді в околицях Праги гусити під керівництвом видатного полководця Яна Жижки (1360—1424) вступають в бій з німецькими хрестоносцями і здобувають перемогу.

Объяснение:

4,7(18 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
shevchal
shevchal
20.11.2021
Продовольственная разверстка была введена в период военного коммунизма.Продолжавшаяся в течение четырёх месяцев после августовского путча острая политическая борьба завершилась важнейшим для Казахстана событием 16 декабря 1991 года провозглашением независимости Казахстана.Продолжение фундаментального произведения Мухтара Ауэзова «Путь Абая» вышло в свет в 1955 году.Продолжительная и ожесточенная борьба между упадком Золотой Орды и освобождению - Русских земельПродолжительная и ожесточенная борьба между эмиром Тимуром и ханом Тохтамышем упадку Золотой Орды и освобождению Русских земель.Проект программы партии Алаш был опубликован на страницах газеты «Казах».Произведение «Жусуп-Злиха»: воспевает любовь.Произведение «Язык письма», в котором исследуются закономерности развития языка на примере распространения мировых языков, опубликовал народный писатель О.Сулейменов.Произведение XI в. «Кутадгу билик» Юсуфа Баласагуни является одним из первых научных трудов, написанный на тюркском языке.Произведение Ахмеда Йасауи, в котором он бичует изворотливых подхалимов, проповедует любовь к Всевышнему, смирение и аскетизм «Диуан-и-Хикмет».Произведение историка XVI века Мухаммеда Хайдара Дулати – Тарих и РашидиПроизведение Усмана Кухистани «Тарих-и Абулхайр-хани»Произведение художественно-философской прозы Абая «Гаклия» («Слова назидания»).Произведения Гете и Гейне на казахский язык перевел М. ЖумабаевПроизведения казахских писателей были опубликованы в России в связи с проведением года Казахстана в РоссииПроизведения казахских писателей были опубликованы в России в связи с проведением Года Казахстана в России в 2003 г.Производительнее стала использоваться техника и трудовые ресурсы в конце 40-х - начале 50-х гт. в результате концентрации колхозного производстваПроизводящий труд появился в эпоху неолита.произошло в 1783-1797 гг.Происхождение Ш.Уалиханова чингизидПромышленность, созданная народом в годы индустриализации во многом предопределила победу в Великой Отечественной войне.Проповедником мусульманской религии в Казахстане в XII веке был – Ахмед ЯссауиПроповедь смирения и аскетизма содержится в произведении ХII в. «Диуан-и-хикмет».Против восставших под знаменем Жанкожи Нурмухамедулы был направлен крупный отряд под командованием: ФитингофаПротив действий Кенесары в 1844 г. выступил султан Младшего жуза ЖантореулыПротив колониальной сущности реформ 1867-1868г.г восстания в Уральской и Тургайской областяхПротив предоставления женщинам равных прав с мужчинами на всероссийском съезде мусульман в мае 1917 года выступило мулл 250Против создания немецкой автономии в Казахстане в июне 1979 года выступила молодёжь.
4,7(60 оценок)
Ответ:
AlanaBelkina
AlanaBelkina
20.11.2021

1728, 29 березня – у селі Лемеші (нині Чернігівщина) в родині козака Григорія Розума та Наталії Розумихи народився Кирило Розумовський, останній гетьман Лівобережної України, граф.

У 18 років він став президентом Російської Академії наук, яку очолював протягом п’ятдесяти років. Перші чотири її президенти були німцями. Після того як російською імператрицею стала Єлизавета І, вона спрямувала свою політику проти засилля німців. Протягом п’яти років посада президента залишалася вакантною. Бо Єлизавета не бачила достойної кандидатури. На той час Кирило Розумовський повернувся до Петербурга з-за кордону, отримавши там гарну європейську освіту. Та найголовніше – став довіреною особою імператриці.

Старший брат Кирила Олексій Розумовський, завдяки чудовому голосу опинився у придворній капелі, став фаворитом доньки Петра І цесарівни Єлизавети. Після сходження Єлизавети І на престол, Олексій Розумовський отримав звання й маєтності та мав неабиякий вплив при дворі. Він забрав до Петербурга Кирила Розумовського. Різниця у віці між братами була у 19 років, тож Олексій опікувався молодшим братом як батько. Відправив Кирила на навчання до найкращих закладів Німеччини, Франції та Італії.

Після повернення з Європи Кирило Розумовський поринув у веселе та безтурботне життя вельможі єлизаветинського двору. «Маючи гарну зовнішність і гострий розум, – писала у мемуарах Катерини ІІ,– зумів досягти у вищому світі загальної шани і любові. Особливою популярністю й успіхом Кирило Григорович користувався у придворних красунь».

1746-го він одружився з родичкою імператриці Катериною Наришкіною, яка мала величезний посаг у вигляді кількох десятків тисяч кріпаків, села та нерухомість у Петербурзі й Москві.

1747-го імператриця відновила гетьманство в Україні. Цьому сприяли міжнародні обставини та прохання козацької старшини. 1750-го на козацькій раді у Глухові Кирила Розумовського обрали гетьманом Лівобережної України. Кандидатуру гетьмана визначала імператриця, а на Глухівській раді відбулося втілення сценарію «обрання».

Кирило Розумовський не поспішав відмовлятися від столичного життя. Лише за наказом імператриці у липні 1751-го новообраний гетьман з величезною свитою прибув до Глухова, де йому влаштували помпезну зустріч. Своєю резиденцією гетьман обрав Батурин, де спорудив палац, який був мініатюрною копією двору Петербурзького. Кімнати прикрашали картини, оксамит, золотий посуд, дорогі меблі. Потреби гетьмана тут обслуговувало 260 людей. У гетьманських палацах у Глухові та Батурині працювали капеляни, по декілька десятків музикантів, сотники, стрільці та пташники. Для охорони гетьмана існував спеціальний кінний загін, який вдягався в зелені гусарські мундири.

4,4(63 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ