І королі, і папи мали багато впливу та сили. Папа має силу народу, бо багато людей, що жили в середні віки, були віддані своїй релігії, в даному випадку папі. Царі були верховними правителями своїх королівств. Вони часто отримували своє місце на троні, вигравши жорсткі битви. Царські піддані повинні були підкорятися тому, що він наказав; король підтримував цю владу шляхом оподаткування своїх підданих. Ця битва за владу тривала протягом століть, одне питання залишається дискусійним: який володар мав більше влади, ніж інший?
Конфлікт Імператора Генріха IV та папи Григорія VII
Все почалося, коли імператор Генріх IV вважав, що він має право призначати єпископів. Папа Григорій VII вимагав, щоб його піддані обрали іншого імператора. Побоюючись, що його піддані можуть відповідати цій вимозі, імператор піднявся на крижані вершини до замку в Каноссі і зачекав 3 дні біля дверей папи, поки йому не дозволили зайти. Там він уклав угоду з папою Григорієм VII.
Папа Інокентій III проти короля Іоанна
Папа Інокентій III був відомий як найзапекліший противник європейських правителів. Він вважав, що саме він є верховним правителем. Для того, щоб довести це, він використовував свої повноваження щодо переслідування та відлучення від церкви. Це призвело до переслідування короля Іоанна, коли папа Інокентій III вступив у конфлікт з ним. Щоб позбутися інтердикту, король Іоанн повинен був стати васалом папи. Папа Інокентій був настільки впливовим, що панував над усією Італією та скинув двох правителів у Німеччині.
За часів середньовіччя між папою та монархами тривало багато конфліктів. І папа, і королі мали різні сили та ролі, коли справа стосувалася виконання своїх обов'язків як лідерів. У кожного лідера була також своя жага влади. Однак, будь-які подальші дії одного керівника, стояли на шляху їхньої мети.
В 1922 году выходят первые номера областных газет «Красная Ойротия» и «Кызыл Ойрот» на русском и алтайском языках. Газеты на своих страницах рассказывают о жизни Ойротской автономной области и ее центра. Начинает работу старейшее предприятие города – типография.
В 1927 году в Улале для посетителей впервые открывает свои двери Ойротский областной краеведческий музей.
27 февраля 1928 года решением ВЦИК селу Улала присваивается статус города.
В 1930-х годах в стенах Дома Культуры идут постановки пьес алтайских (П.В. Кучияка), советских и зарубежных авторов в исполнении артистов Ойротского областного драматического театра.
В 1932 году город Улала переименовывается в город Ойрот-Тура.
В годы Великой Отечественной войны (1941–1945 гг.) в город Ойрот-Тура были эвакуированы Московский педагогический институт имени К. Либкнехта, Тамбовский плодоовощной институт имени Мичурина, Ленинградская летная школа, детский дом и другие учреждения. Промышленные предприятия перешли на выпуск военной продукции: пошив военного обмундирования, изготовление лыж, саней, валенок и многого другого.
В 1948 году город Ойрот-Тура в связи с переименованием Ойрот-Туринской автономной области в Горно-Алтайскую получает новое название – Горно-Алтайск.
В 1950-е годы в Горно-Алтайске открываются фабрики: ткацкая, швейная и гардинно-тюлевая, работают обозостроительный и кирпичный заводы. Позднее в городе начинают действовать Завод железобетонных изделий, мебельная фабрика, завод «Электробытприбор».
Активно развивается строительная индустрия, ведется строительство многоквартирных жилых домов. Горно-Алтайск приобретает современный вид. В 1970-е годы вырастает микрорайон «Западный», получивший в народе название «Жилмассив», в 1980-е – микрорайон в районе мебельной фабрики, застраивается центр города.
В 1992 году город Горно-Алтайск приобретает статус столицы Республики Алтай. В 1996 году у города появляется свой герб.
Шовк
Объяснение: