1) Укажіть період , впродовж якого тривав Східний похід Александра Македонського.
А)333-324рр.д.н.е б)500-449рр.д.н.е в)323-30рр.д.н.е Г)431-401рр.д.н.е 2) Мінойська палацова цивілізація існувала на:
а) о. Лесбос б) Середній Греції
в) о. Крит г) такої цивілізації не було 3) Перша Пунічна війна відбулася:
а) 218-201 рр. до н.е.
в) 490-455 рр. до н. е.
4) Демократія з’явилась у:
а) Спарті б) Афінах
5) Коли відбувся поділ Римської імперії на Західну та Східну?
а) 395 р. б) 380 р.
6) . Троянська війна тривала:
б) 264-241 рр. до н. е. г) 149-146 рр. до н. е.
а) 10 років б) 3 роки
7) Принципат з’явився у:
а) Римській республіці
в) імперії часів Октавіана Августа г) Елліністичній Греції 8) В якому році було засновано місто Рим:
в) Римі г) Персії в) 438 р. г) 476 р.
в) 8 років. г) 12 років б) античних полісах
а) 653 р. до н. е. б) 787 р. до н. е. в) 753 р. до н. е. г) 467 р. до н. е. 9) Дарій І здійснив похід на землі сучасної України, щоб підкорити...
А) скіфів Б) кіммерійців В) гунів Г) готів
10) Перська держава була поділена на області, які називалися:
А) Номи Б) Сатрапії В) Колонії Г) Префектури
ІІ рівень (1 б.)
1. Розвяжіть задачу: Близько 8000 року до н. е. виникло місто Єрихон. Скільки років від цієї події до наших днів минуло СЕГОДНЯ ЗДАТЬ НУЖНО
Епоха античності займає особливе місце в історії Європи. То був час, коли закладалися основи всього її подальшого розвитку, коли формувалася в найбільш розвинених регіонах Європи цивілізація надавала все більший вплив на прилеглі до Середземного моря і на набагато більш віддалені області Азії і Африки.
Прагнучи виявити деякі визначають розвиток і занепад суспільства закономірності (сутність їх різні дослідники визначали відповідно до своїх загальними концепціями), історію античної Європи, зазвичай залучали культурологи і соціологи, розглядаючи її як своєрідний еталон. Неодноразово зверталися до неї і основоположники марксизму, відкриваючи дію економічних законів, досліджуючи процеси виникнення класів і держави, співвідношення базису і надбудови в докапіталістичних формаціях, визначаючи місце цих формацій в поступальному русі історії. Деякі явища і процеси в найбільш чистою і ясною формі проявилися саме в античному світі. Античність може бути найбільш повно вивчена як особливий «соціальний організм», як суспільство, що становило «органічну систему», що мала свої передумови, що розвивалися в ході історії, підпорядковуючи собі всі елементи суспільства або створюючи відсутні в боротьбі старих традиційних відносин з новими, пристосовуватися до потребам що розвивається системи.
У сфері економіки античний світ, основою якого було місто, міська громада, що виникала з об'єднання родових і сільських громад - сіл, дозволяє простежити процес виділення індивідуальної власності з колективної, послідовне поглиблення поділу праці між окремими районами і всередині них, а також всередині окремих галузей виробництва , розвиток товарного виробництва і грошового обігу в ступеня значно вищою, ніж в попередніх і безпосередньо слідували за античністю товариства, розвиток продуктивних сил, а також виявити співвідношення цих факторів з натуральною основою господарства, руйнівний вплив товарно-грошових відносин на основну галузь виробництва - сільське господарство, а це призводило до концентрації земельної власності і в кінці кінців зумовило повну зміну економіки. Разом з тим, як неодноразово підкреслював К. Маркс, антична економіка дає можливість встановити відмінність між простим товарним виробництвом, націленим на накопичення, а не на розширене відтворення і прискорення оборотності капіталу, чому грошовий і торговий капітал не беруть участі в процесі виробництва, хоча можуть його розкладати або стимулювати, і виробництвом капіталістіческім. Основним було виробництво не мінових, а споживчих вартостей, так що і працю найманих працівників, який створював споживчі вартості, купувався як споживча вартість, що і відрізняло найманих працівників античності від пролетаріата.
Объяснение: