М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
akh97
akh97
20.03.2020 17:36 •  История

Історія України:
«В якому стані, на вашу думку, знаходився український національно-визвольний рух у XIX столітті.( Назвіть основних представників. Та як з ним боролася Російська імперія)

👇
Ответ:
Быстрееее
Быстрееее
20.03.2020

Існує безліч різних теорій і оцінок сутності українського національного відродження, як політичного, соціального, національно-визвольного руху.

У 60-ті роки XIX ст. внаслідок реформ царського уряду дещо зростає хвиля громадянської активності. Повернувшись наприкін. 50-х років із заслання, провідники Кирило-Мефодіївського братства — Т. Шевченко, М. Костомаров, П. Куліш, В. Бєлозерський осіли в Санкт-Петербурзі, де політичний режим був дещо м'якшим, ніж у провінції. Тут вони продовжили національно-визвольну пропагандистську діяльність, але вже не в політичному конспіративному, а в культурно тницькому легальному руслі. Для поширення своїх ідей ця петербурзька група у 1861 р. започаткувала перший у Російській імперії український часопис "Основа". Значною мірою під його впливом у Києві, Харкові, Полтаві, Чернігові, Одесі українська інтелігенція почала гуртуватися у громади — самодіяльні напів чи цілком нелегальні організації.

Громади проводили значну культурно-освітню діяльність серед широких народних мас, спрямовану проти антиукраїнської політики царату. Громадівці організовували недільні школи, видавали підручники та популярні брошури українською мовою, популяризували історію й етнографію України, займалися укладанням українсько-російського словника.

На початку XX ст. він остаточно перейшов у свою політичну стадію і характеризувався активною боротьбою українців за свої як культурні, так і політичні права.

Головною метою організації визвольного руху було продовження збройної боротьби за встановлення незалежної соборної України на українських етнічних землях.

Роль організацій українського визвольного руху та їх досягнення досить суперечливі. З одного боку, вони відстоювали незалежність Української народної республіки та фундаментальне право будь-якої нації на самовизначення, яке у 1944 р. було закріплено в Уставі ООН. З іншого боку, вони співпрацювали деякий час з нацистською Німеччиною, хоча б і відмовились від цього у 1942 р. та отримували до демократичних держав Заходу.

Відношення Російської імперії до українського визвольного руху було у дусі жорстокого пригноблення. У липні 1863 р. міністр внутрішніх справ П. Валуєв видав таємний циркуляр про заборону українських наукових, релігійних і особливо педагогічних публікацій. Навчання українською мовою визначалося ним як політична пропаганда, а ті, - хто за це брався, звинувачувалися у сепаратистських задумах, ворожих Росії". Друкувати "малороссийским наречием" дозволялося лише художні твори. Валуєв заявив, що української мови "ніколи не було, нема і бути не може". Громади було розпущено, а деяких українських діячів заслано у віддалені частини імперії.

Наукова тительська, культурницька діяльність української інтелігенції непокоїла царських чиновників. У відповідь у 1875 р. було створено спеціальну антиукраїнську комісію. Результатом її діяльності став ганебний Емський указ, підписаний наступного року царем Олександром II. Він забороняв ввозити на територію Російської імперії з-за кордону українські книги, українською мовою видавати оригінальні твори, тексти для нот і робити переклади з іноземних мов, ставити театральні вистави і проводити публічні читання. Місцевій адміністрації наказувалося посилити нагляд, щоб у початкових школах не велося викладання українською мовою та щоб з бібліотек були вилучені книги українською мовою. Навіть з російськомовних текстів цензори нещадно викреслювали слово "Україна", замінюючи його принизливим — "Малоросія". Київський відділ РГТ було розпущено, а його активних членів репресовано.

Представники, серед ідеологів ОУН: Дмитро Донцов, Іван Мітрінга, В'ячеслав Липинський, Дмитро Мирон-Орлик.

Серед найактивніших діячів громадівського руху були В. Антонович, М. Драгоманов, П. Чубинський, Т. Рильський, М. Лисенко, М. Старицький.

4,8(6 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
dafnaliquor20
dafnaliquor20
20.03.2020
Один день из жизни рыцаря

Сэр Вингельм был богатым рыцарем и смелым воином. Он жил в огромном
замке на острове. Никто из врагов не мог подобраться к нему. Но как же проходили его обычные дни?

Сэр Вингельм всегда вставал очень рано, часов в семь утра. Одевался он в кольчугу, чтобы в случае внезапного нападения, он был готов к защите своего замка. Завтракал он в огромной столовой, посередине которой стоял не менее огромный круглый стол. На столе было много разных блюд: рыба, мясо, хлеб, фрукты и овощи. Сегодня он плотно позавтракал, ведь через час он со своими друзьями и слугами должен был отправиться на охоту в лес на "большой земле", как тогда называли материки. 

Охота оказалась удачной, охотники поймали много дичи, птиц и даже кабана. И вот, пока слуги готовили на костре то, что наловили их хозяева, рыцари смогли как следует отдохнуть, так как после обеда они собирались на рыцарский турнир к герцогу Канскому. Это была большая честь, и сэр Вингельм хотел победить на этом турнире.

Турнир очень хорошо, Вингельм расправился со всеми противниками и стал победителем. После турнира в честь сэра Вингельма был объявлен пир, который закончился далеко за полночь. Рыцарю предложили остаться на ночь у герцога, но тот отказался, сказав, что лучше поедет домой, ведь его не было там целый день. 
4,4(40 оценок)
Ответ:
марина4442
марина4442
20.03.2020

ответы снизу

1.Культура Древней Индии начала складываться уже в 3 тысячелетии до н.э., в период разложения первобытно-общинного строя и становления классового общества. Как и в других странах Древнего Востока, в Индии процесс формирования рабовладельческого строя шел медленно.

2. Бахраманы

3.Будди́зм — религиозно-философское учение о духовном пробуждении, возникшее в середине 1-го тысячелетия до н. э. в Древней Индии. Основателем учения считается Сиддхартха Гаутама, впоследствии получивший имя Будда Шакьямуни. Сами последователи этого учения называли его «Дхарма» или «Буддхадхарма».

4,6(41 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ