Перша виставка воскових робіт Філліпа Кертіса відбулася 1770 року та користувалася великим успіхом. 1776 року виставка відбулася в Пале-Рояль у Парижі. Наступна виставка на бульварі дю Тампль в 1782 стала попередником Кабінету жахів .
1777 року Марі Тюссо створила свою першу воскову фігуру (Вольтер), наступними були скульптурні портрети Жан-Жака Руссо та Бенджаміна Франкліна. Під час французької революції вона зробила посмертні маски королівської родини. Після смерті 1794 року Філліпа Кертіса його колекція перейшла до Марії Тюссо.
1802 року Марі Тюссо переїжджає до Лондона. У зв'язку з англо-французькою війною Марі Тюссо і її колекція не змогли повернутися до Франції і вона змушена була подорожувати Великою Британією та Ірландією. 1835 року було засновано першу постійну виставку на Бейкер-стріт в Лондоні.
Однією з центральних залів її музею був Кабінет жахів . Частина виставки включала жертв французької революції, фігури вбивць та інших злочинців.
З часом колекція поповнилася фігурами інших знаменитих людей, таких як адмірал Нельсон, Вальтер Скотт.
1884 року колекція переїхала на Мерілебон-роуд. А 1925 року чимало фігур загинули внаслідок пожежі. Проте форми не постраждали, і фігури було реконструйовано
Сборник документов из 4-х федеральных архивов показывает влияние советского фактора в Албании, Болгарии, Венгрии, Польше, Румынии, Чехословакии и Югославии в 1944—1948 гг., его роль в становлении коммунистических режимов в Восточной Европе. Документы позволяют объяснить, почему при наличии в странах региона либерально-демократических, аграристских и социал-демократических программ послевоенного общественного развития победила в конечном счете коммунистическая альтернатива, определить баланс внешнего и внутреннего факторов в этом процессе.
Документы проливают свет на динамику советской политики в регионе — от поддержки тактики демократического блока на антифашистской основе до ориентации на леворадикальные силы в компартиях, от эволюционных концепций «национального пути» к социализму до точного воспроизводства советской модели и абсолютного контроля за коммунистами в Восточной Европе. Многие документы характеризуют политические формы советского влияния на внутренние процессы в регионе, а также и репрессивно-силовые методы воздействия на общество.
ответ:1 - Б 2 - Д 3 - Г 4 - В 5 - А
Объяснение: