Начиная с XII века в Новгороде не существовало своей княжеской династии. На вече избирались главные должностные лица города. Однако, несмотря на это, новгородцы продолжали приглашать князя со стороны, подписывая с ним договор - ряд. Вопрос: Зачем Новгороду нужен был князь, если известно, что никакие вопросы по управлению княжеством он не решал? Приведите не менее двух объяснений.
Іншим поширеним міфом є легенда про виникнення української мови після падіння Києво-Могилянської академії. За легендою, Академія згоріла, але її студенти та викладачі зберегли знання та перейшли до народу, маючи на меті виростити нове покоління з освіченими громадянами. Вони вважали, що через свої зубожілі умови життя на селі говорити треба простішою мовою, а не церковно-слов'янською, яку використовували в середньовіччі.
Також варто відзначити, що міфи про походження української мови також пов'язані з історичними подіями, зокрема з утворенням української національної ідентичності та боротьбою за її визнання вченими. Українська мова впродовж довгого періоду була пригнічувана і тепер висуваються гіпотези, які закликають відстоювати позицію української мови та її важливість для національної ідентичності.