М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
liana2015
liana2015
04.08.2021 23:28 •  История

Личные качества,
характер

👇
Открыть все ответы
Ответ:
egorfadeev02
egorfadeev02
04.08.2021

Пишу вам несколько строк, только чтобы сообщить добрые вести отсюда. После ужасного 14-го мы, по счастью, вернулись к обычному порядку; остается только некоторая тревога в народе, она, я надеюсь, рассеется по мере установления спокойствия, которое будет очевидным доказательством отсутствия всякой опасности. Наши аресты проходят очень успешно, и у нас в руках все главные герои этого дня, кроме одного. Я назначил особую комиссию для расследования дела; она состоит из военного министра, Михаила Кутузова (Военным министром в конце 1825 г. был А.И. Татищев; Павел Кутузов (а не Михаил, как ошибочно пишет Николай I) после гибели Милорадовича был назначен С.-Петербургским военным генерал-губернатором - Прим.), Левашева, Бенкендорфа и Александра Голицына <...> Впоследствии для суда я предполагаю отделить лиц, действовавших сознательно и предумышленно, от тех, кто действовал как бы в припадке безумия <...>

4,4(94 оценок)
Ответ:
Graxx
Graxx
04.08.2021

Причины:

1. Гострі соціальні протиріччя: Між залежним селянством, практично повністю закріпаченим і землевласниками; Між бідним і заможним селянством, так як соціальна диференціація торкнулася не тільки місто, але і село, і тільки посилювала соціальну напруженість на селі; Між патрициатом, сконцентрировавшим в своїх руках все місцеве управління і суд, і бюргерством, боролися за володіння політичним впливом у державі. До цієї обставини додавалося національне протиріччя, так як патриціат в основному становили німці, бюргерство – чехи. Соціальні протиріччя в місті між біднотою і заможними шарами городян. Близько 50% населення міст складала біднота, яка прагнула до зміни існуючого порядку, у той час як патриціат і бюргерство виступали за збереження влади над основною масою населення. Представники шляхти боролися між собою за землі і владу. Соціальна диференціація торкнулася і це стан. Виділялася аристократія, Середня шляхта, незаможна і незаможна. Всі верстви населення Чехії були незадоволені церквою, її могутністю і багатством. Крім того, в цей час церква переживала кризу. Поширюється вчене і народне еретичество. 2. Криза церковної ідеології, яка стала причиною виникнення гусизму. Особливу критику викликала продаж індульгенцій (грамот, продаваних монахами, про відпущення гріхів) і аморальність церкви (обжерливість, пияцтво, не дотримання целібату, жадібність священиків) . 3. Політична криза в Чехії в кінці XІV-XVвв. , викликаний ослабленням королівської влади і значне розширення привілеїв шляхти, що не зупинило зростання шляхецької опозиції королю. В результаті її дій в 1400 р. король Вацлав ІV був позбавлений трону. У 1410 р. чеським королем став імператор священної Римської імперії Сигізмунд. Але його не цікавили справи Чеського королівства. 4. Економічна криза в Чехії. Вивезення срібла, що видобувається в Чехії посилював імпорт товарів більш дешевих і якісних, але гальмував розвиток власного ремісничого виробництва і приводив до переважання в економіці зовнішньої торгівлі. Так як гірничою справою і зовнішньою торгівлею займалися німці, це зумовило однобічність торгових зв'язків з німецькими землями і засилля німецьких купців галося також знецінення грошей і посилення експлуатації селян. 5. Ідеологічна обґрунтованість гусизма. У середні віки будь-який соціальний протест вдягався в релігійну форму. У Чехії одним з перших критиків церкви був німецький священик Конрад Вальдгаузер. Він виступив в одному з соборів Праги з критикою аморальності францисканців і домініканців. Його послідовниками були Ян Міліч і Матвій з Янова. Вони доводили необхідність церковної реформи.

Однією з найважливіших ідеологічних передумов виникнення гусизму стало вчення англійського проповідника Джона Вікліфа. Антицерковна опозиція в Чехії посилюється у зв'язку з діяльністю Яна Гуса. Який був прихильником ідей Вікліфа. Отримавши сан священика, Ян Гус став проповідувати у Віфлеємській каплиці чеською мовою, критикуючи церкву за жадібність і експлуатацію підданих. У 1403 р. Ян Гус став ректором Празького університету. Німецькі професори, які складали більшість, домоглися засудження вчення Вікліфа і заборони читати його твори в 1408 р в 1409 р повалений Вацлав ІV підтримав чехов, надавши їм в управлінні університетом 3 голоси проти одного у німців.

4,4(63 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ