М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
selenagulya2002
selenagulya2002
20.09.2022 20:58 •  История

правильно чи помилково стверджувати що Польща була своєрідним вікном у Європу для України?Відповідь обгрунтуйте

👇
Открыть все ответы
Ответ:
milenakotik44
milenakotik44
20.09.2022

 ответ:● У Вікторіанський період було надзвичайно популярним водолікування. Гідротерапію використовували для подолання найрізноманітніших недуг: від облисіння до захворювань кровоносної системи.

● Суворі правила Вікторіанської епохи стосувалися навіть дружніх відносин. Були чітко визначені пообідні години, які вважаються прийнятними для походів у гості. А відвідувати друзів у інший час було поганим тоном. Особливо, для жінок.

● Популярним напоєм у часи Вікторіанства було пиво: у деяких випадках, його вживали навіть вагітні та підлітки. Дослідники вважають, що це напряму пов’язано з браком чистої питної води в той період.

● У дворянських колах було поширене прикрашання власного тіла з до татуювань та пірсингів. Започаткував таку традицію син королеви Вікторії, принц Уельський.

● Біла мереживна сукня — універсальний вікторіанський одяг для дошкільнят будь-якої статі. Про це свідчать безліч світлин, які збереглися з тих часів. І чим багатшою була родина, тим більш прикрашеною була сукня сина чи дочки. Одяг декорували стрічками, ґудзиками, бантами.

Объяснение:

4,4(21 оценок)
Ответ:
proksi01
proksi01
20.09.2022

З метою централізації держави Казимир III провів судову реформу:

По-перше, він намагався кодифікувати місцеве звичаєве право й запровадити єдине для всієї країни загальне законодавство. Однак через певні відмінності між Великою і Малою Польщею це йому не вдалося. Звичаєве право було кодифіковане окремо для кожної з двох частин королівства.

По-друге, король заснував для магнатів і рицарів кримінальні суди старост (гродські суди), а для міщан і селян - у Кракові Вищий суд німецького права. Після створення цього суду королівська влада заборонила містах; звертатися за консультаціями з судових справ до Магдебурга та інших німецьких міст.

Казимир Великий виявляв особливий інтерес до торгівлі й ремесел. Він надавав містам, їхнім торговельним і ремісничим корпораціям привілеї, які давали змогу отримувати прибуток з міжнародного обміну. Пожвавленню торгівлі й збагаченню державної скарбниці сприяла грошова реформа. Замість знецінених грошей, які карбувалися на монетних дворах окремих князів, король ввів у обіг срібний гріш і наказав усім своїм підданим ним користуватися. Запроваджувалася також система єдиного мита.

Внаслідок, усіх цих заходів Казимир III об'єднав більшість польських земель у складі централізованої держави, що, своєю чергою, сприяло посиленню ролі королівської влади.

Про централізованість Польщі в XIV ст. свідчив, зокрема, той факт, що в офіційних документах вона почала згадуватися під одною назвою - "Regnum Poloniae". Казимир також усе частіше підкреслював належність до Польської корони тих етнічно польських земель, які входили до складу інших держав, і навіть вимагав від папської курії підпорядкування Західно пископства архієпископові Гнєзненському

 

Объяснение:

4,5(88 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ