Объяснение:
Західноукраїнські землі були строкатими етнічно: хоча більшість населення становили українці, у Східній Галичині значною була частка поляків та євреїв; у Північній Буковині — румунів; а на Закарпатті - угорців, румунів та поляків. З приходом австрійської адміністрації, у статусі чиновників на управлінців, на західноукраїнські землі переїздили також німці.
Суспільство продовжувало ділитися на стани: шляхту, духовенство, міщан та селян. Більшість українців проживала у селах. Лише незначна кількість належала до інших, більш привілейованих станів. Тому до соціальних відмінностей, значною мірою додавалися й національні. Найбільші міста — Львів, Броди, Ужгород, Чернівці, Тернопіль — були переважно не українськими.
Селяни вдавалися до саботування нестерпних повинностей, масових втеч, бунтів та навіть збройних виступів. Найчисленнішими стали холерні бунти на Закарпатті у 1831 році та повстання Лук'яна Кобилиці на Буковині у 1843-1844 роках. Неписьменний селянин Кобилиця підбурив інших, не менш неписьменних селян самовільно захопити пасовиська та луги у своїй окрузі. Він стверджував, що має дозвіл від самого цісара, тобто австрійського імператора. Насправді ж, Кобилиця купив звичайну книгу про права й повинності жителів гір, де йшлося зовсім про інше. Але перевірити ніхто не зміг. Повстання набуло значних масштабів. Кобилицю прозвали «гуцульським королем». Придушити повстання вдалося лише втручанням урядових військ.
«Пражская весна», как принято называть события в Чехословакии 1967-1968 годов, многими чертами (несмотря на некоторые различия) сходна с событиями 1956 года в Венгрии. Подобный процесс проходил в Польше в 1956 и 1968 гг. Повсеместно нарастало недовольство населения существовавшими режимами, положением этих стран, по сути являвшихся сателлитами СССР. Под влиянием ряда внутренних и внешних факторов стала меняться общественная атмосфера. Люди стали активно обсуждать тяжелые последствия сталинизма для своей страны. В средствах массовой информации выдвигались идеи демократизации общества, формирования равноправных отношений с Советским Союзом.
Я что то нашла,но я не уверенна, что это то,что нужно..
Если подошло,то скажи