1)У цей період посилюється роль російської мови, створюються твори, присвячені темі державного будівництва, зростає інтерес до історії Вітчизни. У сучасній літературі російську культуру цього часу оцінюють як "Російське Відродження".
2)Піднесенню руської культури і мистецтва сприяло відновлення і розширення культурних зв'язків з країнами Європи і Сходу. Особливе значення мало співдружність Москви з братніми народами Болгарії і Сербії.
3)В епоху Івана III величезне значення надається розвитку московської архітектури, що було пов'язано із зміцненням великокнязівського могутності.
4)На вищий щабель розвитку піднялася церковна живопис.
Объяснение:
Мабуть, так.
Передумовами війни було невдоволення сусідів Швеції її домінуванням у Пн.-Сх. Європі, що склалося протягом 17 ст. внаслідок успішних завоювань швед. королів Густава-Адольфа та Карла ХI. 1700 сформувалося ядро антишвед. коаліції (Пн. союзу) у складі Данії, Саксонії та Росії. Бойові дії розпочалися в лютому 1700 з облоги саксонськими військами Риги (нині столиця Латвії), що належала швед. короні, та нападу датчан на герцогство Гольштейн-Готторп, яке мало гарантії свого суверенітету з боку Швеції. Восени 1700 у війну вступила Росія, взявши в облогу Нарву (нині місто в Естонії). Військове формування Лівобереж.
Наслідки: Поразка Шведської Імперії, підписання Ништадтського мирного договору. Основні події: Армія Карла 7 розпочала похід через білоруські землі на Смоленськ і далі на Москву.
Объяснение:
Декларация независимости США, вероятно, первый по значимости акт для истории этой страны. Приняли ее 4 июля 1776 года и означало создание на мировой карте нового государства. В США день четвертого июля по сей день является одним из главных государственных праздников. Для того времени эта декларация стала невероятно прогрессивным явлением и фактически дала толчок революционным настроениям в Европе, что отчасти вылилось и в Великую французскую революция. Декларация подтолкнула европейские народы на борьбу с абсолютизмом, пережитками феодализма.