Феодализм – тип общества, который основывается на феодальном производства. В 4-5 веках в передовых странах Европы происходит переход к феодализму (от слова «феод владение) . Начинается эпоха средних веков. Однако непременными признаками феодализма всегда оставались: -наличие земельной собственности в руках господствующего класса феодалов; -наделение землёй непосредственных производителей – зависимых и крепостных крестьян, которые вели мелкое самостоятельное хозяйство, создавшее основу феодального производства; -эксплуатация крестьян феодалами, государством и церковью в форме ренты (расплата за пользование землёй) , налога, десятины (десятая часть урожая или других доходов, взимавшаяся церковью с населения); -внеэкономическое принуждение крепостных и зависимых крестьян, которое осуществлялось разными от прямого насилия и судебно-административного преследования до установления обязательных фиксированных норм повинностей; - низкий и рутинный характер производства и техники; -господство натурального хозяйства.
1)я считаю, что коллективизация – это одна самых противоречивых политик Советской власти в Казахстане,2) потому что оно спровоцировала голод, репрессии, но и без неё не удалось бы изменить патриархально-феодальный уклад в сельском хозяйстве.
3)Пример:Плюсы3.1)Ликвидация в полном объеме эксплуататорских классов
3.2)Запуск большого количества предприятий. 3.3)Строительство железных дорог 3.4)Строительство кирпичных и цементных заводов. Минусы:
3.5)Слишком ускоренные темпы 3.6)Принудительная коллективизация.
4)Исходя из этого можно сделать вывод, что
коллективизация – это одна самых противоречивых политик Советской власти в Казахстане.
Відповідь:
В юності Філіп провів кілька років в якості заручника у Фівах і там познайомився з новаторською стратегією і тактикою великого полководця Епамінонда, що надалі до йому в перетворенні македонської військової системи. У 359 р. До н.е. е. македоняни обрали Філіпа регентом при його малолітньому племіннику Аминте, а чотири роки потому Філіп повністю усунув свого підопічного від влади і сам прийняв царський титул.
Вже на початку царювання Філіп II провів ряд найважливіших реформ, спрямованих на зміцнення військово-політичної могутності Македонії.
Центральне місце в їхній системі зайняли військові реформи. Створена Філіпом прославлена македонська фаланга, озброєна сариса – списами довжиною до 6 метрів, була більш глибокою, ніж грецька (вона налічувала до 24 рядів гоплітів) і при цьому більш маневреною завдяки кращому вишкілу воїнів і великій кількості підрозділів і молодших командирів.
Відтепер македонській фаланзі не було рівної сили на полях битв. Поряд з фалангою армія включала допоміжні частини, що складалися з середньоозброєних воїнів; у завдання цих загонів входило завдання першого удару по противнику і захист рядів фаланги від можливого оточення.
Значно підвищилася роль кінноти, яка комплектувалася, в основному, з аристократів. Кава – відрізнялися високою боєздатністю (ця практика, судячи з усього, була запозичена Філіпом II у фіванців). Військо македонян більшою мірою, ніж будь-яке з грецьких полісних гоплітських ополчень, було оснащене технічними пристосуваннями: катапультами, таранами, облоговими машинами, служили для штурму укріплених міст.
Поряд з військовими Філіп II провів та інші перетворення. Він завершив централізацію Македонії та зміцнив інститут царської влади, урізавши самостійність місцевої знаті. Амбіційний правитель, Філіп намагався забезпечити всебічний розвиток країни: засновував нові міста, шляхом вдалих військових операцій розширював приморські території Македонії, приєднував сусідні регіони, багаті родючими землями.
Він також опанував золотими і срібними рудниками на півночі Егеїди, що різко збільшило багатство Македонії і дозволило їй приступити до регулярної карбування монети із золота. Такого роду акцію раніше не міг собі дозволити жоден грецький поліс. Тільки на монетних дворах перського царя карбувалися золоті дарики.
ответ: .........................................................................................
Объяснение: