М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
qwertyqwerty1233
qwertyqwerty1233
13.03.2022 04:11 •  История

9*. Прочитайте уривок iз документа i дайте вiдповiдi на запитання. 3i cmammi 1. Франка «Як живеться сепянам-хгибдробам»

... Половина наших мужиків все з року в рік голодуєi мусить голодувати, бо не має на чомувижити, а друга половина мужиків, хоч як-так дихає, то, однако живе так бідно, як мало де в котрому краю. Та половина наших майже безземельних мужиків рятується, як може, заробітками. Та службами по дворах та iнших роботах. Але ж гіркі: та неоплатні у нас заробітки. Великого промислуна фабриках у нас дуже мало, а цілий заробіток то лuше на панських ланах. Платня робітника у нас усюди дуже мала, вiд 15 до 30 крб. Так що з самого заробітку, якбине мав хоть шматок свого грунту, в жоден сnосiб би не вижив. (Журнал «Народ», 1890 р.)

1) Становише представникiв якої суспiльної верстви описує у своїй статті I. Франко? Як він його оцінює?

2) Чи можете ви пiдтвердити положення, наведені в статті I. Франка, iншими аргументами i фактами?

3) Як ви вважаєте, чи вiдрiзнялося становище українцiв-хлiборобiв у серединi - другiй половинi XIX ст. на західноукраїнських землях та в пiдросiйськiй Україні? Свою думку обгрунтуйте.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
совуша2007
совуша2007
13.03.2022

Благодаря усилиям преемников Мустафы - Мехмеда Эмина Али-паши  и Мехмеда Фуад-паши , а также активности созданного в 1854 г. Высшего совета реформ большинство задуманных начинаний было в той или иной степени реализовано. Тем самым процесс модернизации османского общества ускорился. При этом следует учитывать, что принятые правительством законы отвечали главным образом интересам иностранного капитала и инонациональной левантийской буржуазии. Иностранцы добились признания за собой права приобретать в Турции землю и недвижимость, учреждались смешанные суды, охранявшие интересы компрадоров. В 1856 г. был открыт первый из иностранных банков - Оттоманский банк с участием английского, а затем и французского капиталов. Через несколько лет он получил право эмиссии банкнот и выполнения казначейских функций. Представителям иностранного капитала был предоставлен ряд концессий на строительство железных дорог, эксплуатацию недр, морские перевозки.

К концу 60-х годов XIX в. обнаружилось, что преобразования зашли намного дальше, чем предполагали их инициаторы. По существу, на протяжении 30 лет осуществлялась своеобразная "революция сверху" с целью модернизации Османской империи. Она далеко не во всем дала положительные результаты, так как во главе ее стояли реформаторы из рядов феодальной бюрократии. Все же реформаторам удалось провести целый ряд нововведений, что позволило сохранить почти в полном объеме целостность империи при ее включении в мировую систему капитализма и достичь известных успехов в деле европеизации османского общества. Однако функционирование государства в рамках этой системы требовало новых шагов по пути модернизации, связанных с кардинальными переменами в аграрных отношениях, ограничением султанского самодержавия и решением национального вопроса. Эти задачи требовали уже других исполнителей. 

 

4,8(13 оценок)
Ответ:
mishkasega77798
mishkasega77798
13.03.2022

Відповідь:

8) Договір був укладений терміном на 20 років і завершив війни 1670-х років між цими державами за володіння землями Правобережної України.

За цим договором:

кордон між Османською імперією і Московською державою встановлювався по Дніпру, султан і хан зобов'язались не допомагати ворогам Московії;

Османська імперія приєднувала південну Київщину, Брацлавщину і Поділля, а Московська держава — Лівобережну Україну, Київ з містечками Васильків, Стайки, Трипілля, Радомишль, Дідівщина. Запоріжжя формально ставало незалежним. Московське царство погодилось на щорічне надання ханові «казни»;

упродовж 20-ти років територія між Дніпром і Бугом обумовлювалася відсутністю будівництва нових фортець і укріплень;

козаки отримали право на рибну ловлю, добування солі та вільного плавання Дніпром та його притоками до Чорного моря;

татари отримали право на кочівництво і полювання в степу обабіч Дніпра.

Бахчисарайський мирний договір в черговий раз перерозподілив українські землі між сусідніми державами і значно посилив позиції московського уряду в Гетьманщині, що призвело до поступового наростання національного та соціального гніту українського народу у Лівобережній Україні. Також договір мав велике міжнародне значення і зумовив підписання «Вічного миру» в 1686 році між Московським царством і Річчю Посполитою.

9) Наступною, та більш офіційною за думками істориків передумовою відновлення козацтва на Правобережній Україні стало бажання самої Польщі у сильних союзних козацьких військах в умовах турецько-татарської та московської загрози.

Пояснення:

4,7(11 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ