Когда жилось лучше, раньше или сейчас?
Я считаю, что сейчас, ведь в конце 19- начале 20 века были постоянные войны и восстания, например : русская революция 1905-1907 и так далее. Так же раньше учится было сложнее, и большая часть населения были не грамотными. Раньше у людей не было стольких привелегий, как у нас сейчас ( интернета, электричества, канализации и т д). Так же раньше женщин почти не считали за людей, а сейчас почти везде равенство полов. Поэтому, я считаю, что жить сейчас лучше, чем тогда
Іван I Калита опанував Переяславлем і затвердився в ньому, а Олександр і Борис від'їхали з Москви до Твері, так що при Юрієві незмінно залишався один тільки Опанас. Сам Іван мав приватноправовий погляд на княження, як і його батько і старший брат. У своєму заповіті він долю брата Симеона надав старшому своєму синові Дмитру, а молодшому, Івану, — свою власну долю, отриману від Калити. За племінником, сином Андрія Івановича, Володимиром, була затверджена доля його батька. Під час малоліття Дмитра, управління державою знаходилося в руках бояр, природних прихильників об'єднувальної політики, бо чим менше було князів, тим більше було для бояр годувань. Вже в 1362 році Дмитро зігнав з престолу Дмитра Суздальського і став володарювати над князями ростовськими і суздальськими. Після смерті його молодшого брата Івана доля останнього була приєднана до Москви. У своїй духівниці великий князь заповідає старшому своєму синові Василю все велике княження, а з московської долі дає йому Коломну і половину своєї частки в Москві.
Інші володіння він розділяє між чотирма своїми синами; дружині також дає долю. На випадок смерті Василя бездітним робиться розпорядження, щоб його доля (велике княження) перейшла неподільною до наступного брата. Василь I продовжував збільшувати московські володіння. Будучи в Орді, він купив ярлик на Нижньогородське князівство, що було у володінні двоюрідного діда Василя, Бориса Костянтиновича. Окрім Нижнього, за том же ярликом Василь придбав Городець, Муром, Мещеру, Тарусу і, таким чином, опанував всім Суздальським княженням. Василя I пережив тільки один його син; ця обставина багато сприяла цілісності державної території. Василь Дмитрович заповів Василю Васильовичеві всі свої володіння, виділивши, за звичаєм, частину дружині своїй в довічне володіння. Нового великого князя, в його боротьбі з дядьком Юрієм і синами останнього, знову підтримували бояри. При їх до Василь II приєднав до Москви Серпухов; при їх же до він вийшов і переможцем з боротьби не зважаючи на те, що попадався в полон і був засліплений (за що отримав прізвисько Темний).
Вмираючи, Василь II розділив свої володіння між синами. Старшому, Івану, він дав велике княження Володимирське, яке було нерозривно пов'язано тепер з Москвою; у Москві він дає йому тільки свою спадкову третину. Іншим синам, Юрієві, Андрію Великому, Борису і Андрію Меньшому, великий князь також дає долі, але Іван отримав значно більше, чим всі брати разом, і у нього були всі засоби тримати їх в своїх руках. Іван III любив збільшувати свої володіння мирним шляхом. Він приєднав до своїх володінь верейську долю, передану йому князем, і долю брата свого Юрія, що помер в 1472 р.; Андрій Меньшой віддав Івану свою долю, окрім однієї волості під Москвою, призначеної для Андрія Старшого. Племінник великого князя, Іван Борисович, заповідав йому свою вотчину крім свого родича Федора; так само поступив і рязанський князь Федір Васильович, що заповів Івану свою вотчину на Рязані, в місті і на посаді, стару Рязань і Перевітеськ з волостями.
Силою Іван III приєднав до Москви тільки Новгород і Твер. Хоча великий князь висловлювався проти доль і переконував литовського князя не дробити держави, але сам він, поступаючись московській традиції, розділив свої володіння, причому старшому синові Василю дав велике княження, з 66 містами, а іншим своїм чотирьом синам — тільки 30 міст. Право карбувати монету отримав великий князь. У заповіті Івана III було остаточно вирішено питання про виморочні долі: долі могли переходити тільки до синів власника; якщо ж синів не було, то доля приєднувалася до великого княження. Власник міг довічно наділити дружину свою, але після смерті її наділ цей поступав у володіння великого князя. Василь III був останнім князем Московського князівства. Йому вдалося без воєн приєднати до Москви Псков, Рязань і северські князівства.
Удільна система цим не була знищена. Як звичай, вона продовжувала існувати і не була відмінена яким-небудь законодавчим актом, а вимерла поступово, поступившись місцем ідеї державної єдності, яка давно вже позначалася в тому, що старший брат отримував звичайно долю, що у багато разів перевершувала долі решти братів. Вмираючи, Василь III розділив свої володіння між синами Іваном і Юрієм. Хотів виділити значну долю синові своєму Федору і Івану IV.
Объяснение:
Кардинал Ришелье был одним из самых важных государственных деятелей во французской, если не в европейской истории. Он был главным министром Людовика XIII, и он изменил характер французского правительства и общества. Сегодня он больше известен как персонаж в «Дюма», «Три мушкетера». Ришелье был главным политиком и дипломатом, который из-за своего влияния на монарха заложил основы «абсолютной монархии» во Франции.
Ришелье не только сделать Францию величайшей силой в Европе, но и сыграл важную роль в создании французской заморской империи. Его реформы военно-морского флота означали, что французы могли закрепить новые колонии, особенно в восемнадцатом веке. Когда он пришел к власти, французская колония в Новой Франции (Канада) была в упадке. Он оживил состояние колонии, сформировав «Компанию Новой Франции». Это увеличить торговлю между колонией и Францией, и это побудило многих французских эмигрантов поселиться в колонии.
Он превратил Францию из феодального общества в современное государство. Он сыграл важную роль в создании Абсолютной монархии во Франции, потому что ему удалось обуздать власть французского дворянства. Его внешняя политика фактически положила конец Габсбургской угрозе для Франции и сделала ее одним из, или, возможно, самым могущественным королевством на континенте. Ришелье, умер до того, как его политика завершилась, но его протеже Мазарини обеспечил выполнение планов кардинала. Это означало, что французское общество полностью изменилось.