•пуритани- послідовники кальвінізму в XVI — XVII столітті в Англії, що вимагали очистити англіканську церкву від старих католицьких обрядів.
•супрематія- два парламентських акти (1534 й 1559 років), що закріпили розрив Англіканської церкви з Католицькою в ході Реформації й передали монарху верховні повноваження в Англіканській церкві.
•криваве законодавство- аграрний переворот і розвиток ринкових відносин у сільському господарстві зумовили значні зміни в англійському суспільстві. Мануфактурні підприємства та господарства нових дворян не могли забезпечити роботою величезну кількість знедолених селян.
Пуритани — послідовники кальвінізму в Англії в XVI-XVII століттях, які виступали за поглиблення Реформації, проведеної зверху у формі англіканства, і викорінення залишиних католицьких елементів.
Суперматія — в Великобританії (спочатку Англії) вища влада короля над Церквою, проголошена парламентським Актом про Суперматію, згідно з яким король (Генріх VIII) став верховним главою незалежної від Риму Англіканської церкви. Акт про С. підтверджений в правління королеви Єлизавети I Тюдор; у 1560 дія Акту про С. поширилася на Ірландію, згодом - на інші території Англіканської співдружності; зберігає юридичну силу і нині.
Криваве законодавство — кримінальне законодавство Великобританії (Англії та Уельсу) між 1688 і 1815 роками. Назва закріпилася за цією правоохоронною системою через велику кількість злочинів, мається на увазі в якості покарання смертну кару, але з'явилося воно тільки після скасування жорстоких законів. У число покараннь входили також кастрація (за згвалтування або за вбивство оленя в королівському лісі), осліплення (за полювання в королівському лісі), обрізання язика (за брехливі свідчення).
Томм ДжеферсонТо́мас Дже́фферсон (англ. Thomas Jefferson; 13 апреля 1743 года, Шэдуэлл (англ.), колония Виргиния — 4 июля 1826 года, Шарлотсвилл, штат Виргиния) — видный деятель Войны за независимость США, один из авторов Декларации независимости (1776), 3-й президент США в 1801—1809, один из отцов-основателей этого государства, выдающийся политический деятель, дипломат и философ эпохи Просвещения. Основными событиями его президентства, успешного для страны, были покупка у Франции Луизианы (1803) и экспедиция Льюиса и Кларка (1804—1806).
Джордж Вашингтон Джордж Ва́шингтон[2] (англ. George Washington; 22 февраля 1732 года[3][4], Бриджес-Крик, колония Виргиния — 14 декабря 1799 года, Маунт-Вернон, штат Виргиния) — американский государственный деятель, первый всенародно избранный президент Соединённых Штатов Америки (1789—1797), один из отцов-основателей США, главнокомандующий Континентальной армии (которую создал самый первый Президент США, избранный Революционным Конгрессом, Пейтон Рендольф), участник войны за независимость, создатель американского института президентства. Крупный рабовладелец.
Родился в семье землевладельца. Получил домашнее образование, увлекался чтением книг. В 11 лет лишился отца. Работал землемером, участвовал в экспедициях лорда Фэрфакса (англ.). В 1752 году унаследовал поместье Маунт-Вернон, в этом же году вступил в ополчение, принял участие в военных действиях против французов и индейцев, побывал в плену. В 1758 году вышел в отставку в чине полковника. В 1759 году Вашингтон женился на Марте Дендридж Кастис и активно занялся обустройством своего имения, стал одним из самых богатых плантаторов Виргинии.