Давньоіндійська культура була створена багатьма народами, що населяли Індію у III—І тис. до н. е. В свою чергу, індійська культура впливала на культурний розвиток сусідніх народів. Наша обізнаність щодо релігійних вірувань та поглядів давніх індійців пояснюється великою кількістю релігійних збірників, що збереглися.
Найдавніша релігія Індії полягала у тотемізмі, обожненні природи і культу предків. У зв'язку з розвитком землеробства тут сформувалось уявлення про богиню продуктивних сил природи — Адіті, яку вважали «спільною матір'ю». Був значно поширений культ вогню, пов'язаний з побутом патріархальної сім'ї. При родовому ладі виник культ предків, що мав зміцнювати засади рабовласницького ладу аристократів.
В епоху утворення рабовласницького суспільства та держави ці давні форми релігії змінилися новими релігійними віруваннями. Поступово давні боги природи перетворювались у богів-покровителів держави, царя та царської влади. З утворенням великих централізованих держав виникають елементи єдинобожжя. Остаточно формується брахманізм. В епоху посилення брахманської касти з'являється особлива жрецька та богословська література — брахманські книжки, в яких розглядалось своєрідне вчення про той релігійний ритуал, який повинні знати жреці-брахмани.
К середине 17 века Османская империя начала терять свою былую мощь. Упадок государства явно обозначился во второй половине 18 века. Турки потеряли Крым и отодвинули свои южные границы за пределы Чёрного моря. Правящий султан Селим Третий ввел некоторые реформы для устранения кризиса, но они не дали нужного результата. Османская империя становилась на путь распада и в первой половине 19 века империя распадется.
Причины:
1. Резкое понижение поступлений в государственную казну.
2. Уменьшение средств на содержание профессиональной армии и иностранных инструкторов.
3. Переход производства на военные нужды.
4. Противостояние султана с крупными феодалами в провинциях.
5. Захват Бонапартом Египта. Турция лишилась богатой провинции.
6. Национальные восстания в закабаленных балканских землях.
7. Ликвидация янычарской гвардии.