1) определите по карте направления великой греческой колонизации
Великая греческая колонизация имела средиземноморское направление, то есть распространялось по всему Средиземноморью вплоть до Черного моря. В целом, выделяют 3 направления: Сицилия, Южная Италия, Южная Франция.
2) Назовите греческие колонии в Северном Причерноморье
Это Херсонес и Боспорское царство. Кроме того, колонии в Северном Причерноморье были разбросаны по всему черноморскому побережью. Плюс, была колония Ольвия.
3) Почему Греческую колонизацию называют великой?
Потому что при колонизации переселяли домашних животных и припасы, а не только людей. Кроме того, в рамках греческой колонизации им удалось основать несколько сотен городов. Плюс, города основывались только благоприятных местах с хорошей почвой и выходами к морю. И из-за колоний древнегреческий мир распространил свою культуру на огромную территорию.
4) Сравните греческую и финикийскую колонизации
Греческая колонизация основана на создании городов с выгодным географическим положением и плодородными почвами, потому что в самой Греции почвы плохие, а населения было много и Греция нуждалась в колониях только потому, что им нужны были плодородные территории. И колонии эти были простыми поселениями, которые имели торговые связи с Грецией на добровольных и дружественных началах.
Финикийцы делали упор на металлы, и, прежде всего, драгоценные металлы. Они устанавливали торговые связи и отдавали мясо, ткани и прочий мелкий товар за драгоценные металлы. Они основывали не города, а опорные пункты, в которых могло и не быть населения.
5) Как греки относились к варварам?
Варвары для греков были будущими рабами. Безусловно, греки имели к ним исключительно негативное отношение, потому что между греками и выходцами из других стран была ментальная и культурная пропасть, которая выражалась в большом отличии, но греки считали, что такие отличия вызвали отсталостью других народов.
Объяснение:
Нед Келлі — легендарний «бушрейнджер» — Австралійський розбійник. Здобув славу як народний месник, протистояв колоніальній адміністрації, здійснив декілька нападів на банки та загони поліції. Є однією з найвідоміших, але суперечливих історичних постатей Австралії. Його вважають національним народним героєм країни
Жан Бернар Леон Фуко — французький фізик і астроном, найбільше відомий завдяки винаходу названого за його іменем маятника Фуко — приладу, який наочно демонструє явище добового обертання Землі довкола своєї осі. Член Французької академії наук (з 1865 року).
Чарлз Ро́берт Да́рвін англійський науковець, що створив теорію еволюції і запропонував разом з Альфредом Расселом Воллесом принципи природного добору. Після досліджень у Південній Америці і на Галапагоських островах, де він був під час навколосвітньої подорожі на кораблі «Бігль» 1831–1836, Дарвін опублікував книгу «Походження видів шляхом природного добору», в якій пояснював еволюційний процес принципами природного й статевого добору. Його теорія викликала жорстокі суперечки, оскільки, на думку деяких людей, суперечила Книзі Буття Біблії
Отто́ Едуа́рд Леопо́льд фон Бі́смарк-Шенга́узен, з 1865 — граф, з 1871 — князь фон Бісмарк, з 1890 — герцог Лауенбурзький(нім. 1 квітня 1815 — 30 липня 1898) — німецький державний і політичний діяч. Прем'єр-міністр Пруссії (1862–1890), бундесканцлер Північнонімецького союзу (1867–1871), перший райхсканцлер Німецької імперії (1871–1890). За дипломатію реальної політики та сильне урядування отримав прізвисько «залізний канцлер». Його вважають національним героєм Німеччини
Дже́ймс Клерк Ма́ксвелл (
— шотландський вчений, який створив теорію електромагнітного поля і на підставі її зробив висновок, що змінні електричне і магнітне поля тісно пов'язані одне з одним, утворюючи єдине електромагнітне поле, яке поширюється у вигляді електромагнітних хвиль зі швидкістю світла. Ґрунтуючись на зв'язку електричних, магнітних та світлових явищ, Максвелл розробив теорію світла і тим об'єднав в одне ціле раніше розрізнені галузі електрики, магнетизму і оптики. Крім цього, Максвеллу належать великі відкриття і в інших галузях фізики, зокрема молекулярної кінетичної теорії газів.