Жизнь древних людей на территории современной России началась многие тысячелетия назад. Это проходило в период раннего палеолита. Тогда древние люди жили на территории России по сведениям современных археологов, которые нашли доказательства.
Какие стоянки? Это Дагестан, полуостров Тамань. Эти стоянки ценны тем, что подтверждают теорию о том, что человечество зародилось в Северо-Восточной Африке, Азии и Средиземноморье и Причерноморье. Еще были найдены стоянки Диринг-Юрях в Якутии, которые расположены на 480 км от Полярного круга, что нарушает теорию африканского происхождения человека. Еще были найдены стоянки (но более поздние) в Костенках, Сунгире, Денисовой пещере, которые относятся к послеледниковому периоду – 20-45 тысяч лет назад. В этих стоянках было было развитое общество, использовало традиционные технологии неолита. Так, в Костенках были найдены кремниевые орудия труда, наконечники копий, каменные статуэтки женщин и животных. Эти стоянки важны, потому что доказывают, что homo sapiens жил не только охотой, но и ремеслами.
Объяснение:
Кроме того, археологи установили, что славяне отделились от древнеевропейской общины в 400 году до нашей эры. Тогда существовали кельты, италики, германцы, западные балты, венеты и иллирийцы. А прародина славян, по их мнению, долина между реками Висла и Одер, сейчас обе реки находятся на территории Польши.
Также считается, что славяне селились между Западным Бугом и средним течением Днепра, то есть на территориях современных Польи, Украины и Беларуси.
можно типа доклада?
Древний Египет был одной из самой мощных империй, просуществовавшей до 30 г. до н.э., когда попал под власть Рима.
Остатки гробниц,письменные свидетельства и настенные росписи составить представление о Древнем Египте. Настенные рисунки изображают религиозные ритуалы,победы египетских царейи сцены из повседневной жизни.
Египетская цивилизация возникла на берегах Нила, потомучто здесь была плодородная почва для земледелия, а река изобиловала рыбой и водоплавующими птицами. в Египте почти не было дождей, но каждый июль Нил разливался, покрывая прибрежные равнины водой и плодородным нилом. древние египтяне научились сохранять воду в каналах, чтобы орошать поля в сухой сезон. поэтому они производили достаточно зерна, чтобы кормить свои семьи и продавать излишки торговцам. египтяне выпащивали также лук, бобовые, дыни,огурцы. почти всем своим богатствам Египет был обязан земледелию.
До періоду Весни та Осені, який розпочався приблизно у 8 столітті до н. е., китайці вже були знайомі з технікою будівництва захисних мурів.
У період Воюючих царств з 5 століття до н. е. до 221 року до н. е., удільні князівства Цінь, Вей, Чжао, Ці, Янь та Чжуншань побудували протяжні укріплення для захисту своїх власних кордонів.[ Здатні витримати атаку легкої зброї, такої як мечі та списи, ці мури будувались, головним чином, утрамбовуванням землі та гравію між щитами.
Цінь Ши Хуан-ді підкорив практично всі ворогуючі князівства та об'єднав Китай у 221 році до н. е., започаткувавши династію Цінь. Маючи намір запровадити централізоване правління і не допустити відродження колишніх регіональних правителів, він наказав зруйнувати ту частину муру, яка розділяла його імперію вздовж кордонів колишніх царств. Для захисту імперії від нападів кочових племен хунну з півночі, він наказав будувати нові мури, щоб з'єднати вже наявні укріплення вздовж нових північних кордонів імперії.
У 221 році до н. е. імператор Цінь Ши Хуан-ді наказав послати на кордон імперії 300-тисячну армію на чолі з полководцем Мен Тянєм для будівництва між наявними земляними валами фортифікаційних укріплень із каменю та цегли, значна частина яких повинна була проходити в непрохідних гірських районах.
Великий китайський мур у тумані
Мен Тянь спорудив 34 бази поблизу місць будівництва, які були добре пов'язані з дорогами, що ведуть у центр країни, якими доставляли обози з будівельними матеріалами, провізією та робітничу силу. Звідти все це розподілялося по гарнізонних селищах, де жили будівельники.
Реконструкцію попередніх земляних валів та будівництво муру розпочали з будівництва веж, яких налічувалось близько 25 000. Вони були різного розміру та побудовані з різного матеріалу, але кожна була пірамідою завширшки та заввишки близько 12 м. Відстань між ними була у «два польоти стріли», а з'єднувались вони товстою стіною заввишки близько семи метрів. Муром легко могла пройти шеренга із восьми чоловік.
Будівництво муру в основному було закінчено до 213 року до н. е. Крім 300 тисяч солдат, у будівництві муру брали участь сотні тисяч мобілізованих селян. «Найдовшим цвинтарем світу» називають Великий китайський мур, де на будівництві загинуло від сотень тисяч до кількох мільйонів людей. Незважаючи на назву, у самому мурі вони поховані не були.
Транспортування великої кількості матеріалів, необхідних для будівництва, було складним завданням, тому будівельники прагнули використовувати місцеві ресурси. У районах гірських хребтів використовували камінь, у той час як будівельний матеріал із земляного ґрунту використовували для будівництва на рівнинах. Не збереглось жодних історичних документів, у яких би вказувалась довжина та місце проходження мурів династії Цінь. Більшість древніх мурів зруйнувались протягом століть, і лише небагато секцій муру дійшли до наших днів. Пізніше династії Хань, Сун, Північні та Цзінь ремонтували, відбудовували та розширювали частини Великого муру для захисту від північних завойовників.