М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
kseniya20072
kseniya20072
27.03.2022 12:22 •  История

В какой стране ты бы хотел учредить свой бизнес, если бы жил в Новое время? Каковы факторы экономического прогресса для государства, а также для частных лиц? Считаешь
ли ты, что эмиграция в более развитые страны разрешению экономических и
социальных проблем лиц, выезжающих за границу

👇
Открыть все ответы
Ответ:
хелпми23
хелпми23
27.03.2022

1. Війни періоду Консульства (перший пункт)

У зовнішньополітичній діяльності Наполеона в період Консульства чільне місце посідала боротьба з другою антифранцузькою коаліцією (1798—1801 рр.), прагнення збільшити підвладні французам території і, використовуючи їхні ресурси, знищити свого головного супротивника — Велику Британію. Війна з другою коаліцією завершилася блискучою перемогою Наполеона. Стрімко й неочікувано для австрійців здолавши Альпи, 14 червня 1800 р. він ущент розгромив їх під селищем Маренго.

 

Наполеонівські війни — поняття, яким визначають війни, що вела Франція та її союзники в періоди Консульства (1799—1804 рр.) та Імперії Наполеона I Бонапарта (1804— 1814, 1815 рр.) проти коаліцій європейських держав.

 

За підписаним 1801 р. Люне-вільським миром Австрію було витіснено з Італії, і вона погодилася визнати кордони Франції за лівим берегом Рейну. За Ам’єнським миром із Великою Британією, Франція повернула свої володіння у Вест-Індії, але залишила Єгипет. У війні встановився тимчасовий перепочинок, але через рік бойові дії відновилися. У союзі з Наполеоном виступала Іспанія, за до флоту якої він збирався підкорити Велику Британію. У 1802 р. Франція захопила П’ємонт в Італії, а в 1803 р. підкорила Швейцарію.

Наполеонівські війни, які розпочалися в Європі в період Консульства, хронологічно продовжували війни Великої французької революції кінця XVIII ст., проте відрізнялися за своїм характером. Незважаючи на загарбницький характер, вони сприяли поширенню революційних ідей та руйнуванню «старого порядку». Вони велися в інтересах французької буржуазії, яка прагнула закріпити свою перевагу в континентальній Європі. Головними противниками Франції в наполеонівських війнах були Велика Британія, Австрія та Росія.

 

2. Війни періоду Першої імперії(другий пункт)

У серпні 1805 р. сформувалася третя антифранцузька коаліція (1805 р.). На відміну від попередніх, своєю метою вона проголосила не боротьбу з революційною Францією, а опір загарбницькій політиці Наполеона I. Останній, у свою чергу, збирався завдати головного удару Великій Британії. Із цією метою Наполеон готував велику армію вторгнення. Однак спочатку він вирішив вивести з гри слабку Австрію, і рушив туди зі своїми основними силами. 20 жовтня 1805 р. в битві біля міста Ульм на Дунаї він примусив капітулювати головну австрійську армію. Однак майже одночасно із цією перемогою французи зазнали поразки. 21 жовтня 1805 р. в найбільшій морській битві XIX ст. біля мису Трафальгар, неподалік Гібралтарської протоки, об’єднаний французько-іспанський флот був майже повністю знищений британською ескадрою адмірала Гораціо Нельсона.

У листопаді 1805 р. Наполеон переможним маршем увійшов до Відня. На до австрійцям прийшла російська армія. 2 грудня 1805 р. під Аустерліцем (територія сучасної Чехії) відбулася «битва трьох імператорів». Наполеон I вщент розгромив об’єднану армію австрійського імператора Франца II та російського імператора Олександра І. Унаслідок цього третя антифранцузька коаліція розпалася. У 1806 р. Наполеон I примусив Франца II зняти із себе титул імператора Священної Римської імперії німецької нації. Відтепер підвладні Францу II землі називалися Австрійською імперією, а він сам став імператором Францом І.

У липні 1806 р. Наполеон I створив із 16 південнонімецьких держав Рейнський союз під своєю протекцією. Це прискорило появу четвертої антифранцузької коаліції (1806—1807 рр.). Наполеон діяв швидко й рішуче. 14 жовтня 1806 р. відбулися дві вирішальні битви під Ієною та Ауерш-тедтом, у яких його війська знищили прусську армію. 27 жовтня 1806 р. Наполеон урочисто вступив до Берліна.

21 листопада 1806 р. в Берліні імператор французів підписав декрет про Континентальну блокаду, за яким залежним від нього й союзним країнам заборонялося торгувати, підтримувати поштові та інші зв’язки з Великою Британією. Порушникам заборони загрожувала конфіскація майна. Однак ця заборона більше зашкодила торгівлі французів, ніж британців.


4,5(47 оценок)
Ответ:
horan66
horan66
27.03.2022
Историки и политологи до сих пор спорят до хрипоты и не могут прийти к одному выводу. По- моему самая вразумительная позиция такая. СССР, как заметил один бывший министр финансов не знал экономических законов и не хотел знать. Не смотря на политическое противостояние двух систем. А наша идея была тоже привлекательна для половины мира, братства, равенства, уважения к труду, единства интересов. Но плановая экономика была ужасна затратна, Отсутствие конкуренции, уравниловка в зарплате, политическая цензура подвели союз разрушению. Республики были присоединены по разному, где добровольно, где силой. И как только ослабла экономическая мощь. Шикарная олимпиада в Монреале, афганская война(ввод войск долго скрывался и солдат хоронили тайно), взрыв черноболя (безвозвратная соц лагерю всего мира. Тогда союз удержать уже не могло никакое чудо. Горбачёв вынужден был балансировать между полным разрушением и распадом этой супер империи и сохранением хоть чего-то. На совете республик было выбрано оптимальное решение СНГ. Как союз независимых государств. Обошлось без обычных для этого войн. Почти начало все налаживаться, но путч и расстрел белого дома изменил настроение наших новых союзников.они поняли, что компартия еще сильна и потянет страну назад. Горбачев был обманут своим же окружением и был изолирован на острове Форос. Люди вышли на защиту нарождающейся демократии, погибли несколько человек. Горбачева привезли уже с другую страну. Ельцин уже стал первым президентом Росии. И возврата назад уже не было. Роль Горбачева еще долго будет пересматриваться, особенно сейчас, когда империю пытаются реанимировать. Но его можно считать правителем на сломе аремен. А таких не любят и сбрасывают на них вмю ответственность.
4,4(95 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ