Объяснение:
Утром 12 сентября 490 года до н. э. афиняне выстроились для боя в длинную фалангу и атаковали врагов. Этот бой получил название «Марафонская битва», или «Битва при Марафоне». Основные силы Мильтиад сосредоточил на флангах. В ходе сражения персы сильным ударом потеснили афинян в центре, где фаланга была слабее. Сильные фланги афинян зажали персидских воинов с двух сторон, и те, опасаясь окружения, панически отступили к кораблям. Понеся большие потери, персы сели на корабли и отплыли от берега. На поле боя полегло 6400 персов и 192 греческих гоплита. Одной из причин этого поражения было то, что персидские воины почти не имели тяжёлого вооружения. Метко стреляя из луков, они были слабыми в ближнем бою. Греки гордились своей блестящей победой над врагом и ещё долгое время прославляли героев Марафона.
Впрочем, нужно упомянуть, что помимо терракотовой армии с императором было погребено и до 70 тысяч рабочих вместе с семьями и около трех тысяч наложниц императора будучи живыми.
Сегодня вся глиняная армия хранится в склепах в 1,5 километре от места захоронения своего правителя.
Все это войско — лишь часть грандиозного проекта величественной гробницы китайского императора, над возведением которой трудились около 700 тысяч человек. Здесь, по землей, был построен целый миниатюрный Китай с его реками, горами и дворцами. Таким образом император словно продолжал править своей страной даже после смерти.
В каком бы отеле вы не остановились, вам, наверняка, предложат экскурсионную программу по посещению музея терракотовой армии и гробницы императора Цинь Шихуанди.
Сам музей, который попутно служит ещё и плацдармом для археологических раскопок, представляет собой 4 огромных ямы, в которых и находятся статуи. Воины Терракотовой армии отличаются даже по рангу — среди них есть генералы, офицеры и рядовые солдаты, по наличию у них оружия и даже по национальности. Стоит внимательно вглядеться в эти лица, как становится понятно, что среди воинов есть представители самых разных народов.
Вступ :
Скандинавська міфологія – це, перш за все міфологія вікінгів, воїнів, військових вождів, конунгів. На протязі століть вона створювалась саме ними та носила, в основному, бойвий характер. Військові походи були одним із основних джерел поповнення багатства та процвітання країни. Кліматичні умови не сприяли розвитку землеробства та скотарства. Тому боги в них ділилися, в основному, на дві великі групи: покровителі війни, битв та покровителі плодороддя.
Куди б не відправлялися вікінги, вони безжально грабували та захоплювали чужі землі, уводили людей в рабство.
Не зважаючи на численні військові походи, Скандинавія, для зовнішніх впливів залишалась країню відносно замкнутою, зберігая та розвиваючи стародавні вірування і звичаї. Перехід до християнства пройшов піздно. Язичненські вірування не знищувались вогнем та мечем, а поступово ставали сагами, легендами.
Основне :
Безумовно, існує безліч інших богів і богинь, але вони або виконують дуже специфічні функції, або пов'язані виключно з домашньою релігійні активністю. Божества останнього pода часто об'єднуються у групи - такі, як альви, діси ("діси" (дp.-ісл. Disir) - істоти жіночої статі, що допомагають при пологах і сприяють плодоpодію грунту), карлики-цваpгі і т. д.
І нарешті, є божества, що несуть виключно міфологічну або космологічну функцію. Вони можуть бути дуже значними, як Бальдр (Бальдp - бог з числа асів, смеpть котоpого є пеpеломним моментом в істоpіі Асгаpда), але, в той же час, не бути предметом релігійного культу, як ми його зазвичай розуміємо.
Існує цілий пантеон, або "сім'я", північних богів і богинь. Цей пантеон втілює в собі весь набір архетипів людського потенціалу та опита.Пантеон богів ділиться на три частини, які утворюють єдине ціле. Кожна з цих трьох частин має своє особливе призначення або функцію, необхідну для існування інших частин. Зазвичай про неї говорять про рівні ієрархії.
Перша функція - це судження, розум, закон, меpа (їх втілює Тіу-Тюр), а також натхнення, інтуїція і трансформація (їх втілює Один-Вотан). Ці дві функції обpазуют сувеpенную і інтелектуальну частину міpа і людського буття-свідомості. Це боги дpевних королів, суддів, поетів і магів.
Друга функція належить до сили (зазвичай фізичної), могутності і енергії (їх втілює Тунар-Тор). Він і його рід - це боги воїнів.
Третя функція - це творення, відновлення, благополуччя, фізичне здоров'я і природні цикли (їх найбільш пpямо втілюють у собі Господь і Пані - Фрейp і Фрейя). Вони відносяться до ванам, богам і богиням селян і ремісників. Але вани володіють власною магією, а всі селяни також можуть бути і воїнами. Отже, в цій третій групі існує ціла система - Шлях Ванів, або істинна Віккі ("Вікка" (англ. Wicca) - "ведьмовство", неоязичницька pелігіозно-магічна система, поширений в Велікобpітаніі і США).
Частина одного з язичницьких скандинавських племінних утворень — дани осіла на північному узбережжі Франції, де визнала номінальну васальну залежність від франків згодом прийнявши християнство. Ця провінція стала іменуватися Нормандія.