Найперші рештки неандертальця були знайдені ще у 1829 році в печері Анжи (Бельгія) - череп дитини 2-3 років. Щоправда, неандертальця у цій знахідці розпізнали лише через більш ніж 100 років, у 1936 році.
До початку XX століття антропологам були відомі кістки вже більше десятка неандертальців. Крім скелета з грота Фельдгофер (Неандерталь, Німеччина), за яким був описаний викопний вид людини, були знахідки в печерах Шипка (Чехія), Спи-сюр-Л'Орнье (Бельгія), Малярно (Франція), Крапина (Хорватія) та ін . До теперішнього часу у вчених є решки близько 600 індивідів неандертальців.
Класичний неандерталець - вид людини, адаптований до життя в умовах холоду. Вони були кремезними, з відносно короткими руками і ногами, бочкообразними грудьми, масивним черепом, виступаючим носом. Колись неандертальців зображували сутулими, на напівзігнутих ногах, з головою, втягнутою в плечі, але ці уявлення грунтувалася на помилковій реконструкції скелета з Ля-Шапель-Сен (Франція).
Старечі патології французький антрополог Марселлен Буль невірно трактував як риси, властиві всьому неандерталському виду.
Найбільший неандерталський мозок - у неандертальця з печери Амуд (Ізраїль), близько 1750 см3. Це дуже багато за сучасними мірками. Втім, у деяких кроманьйонців мозок був ще більше. Наприклад, у чоловіка з Барма Гранде він досягав 1880 см3.
У фахівців немає єдиної думки про те, чому вимерли неандертальці. Гіпотез безліч: винищення або поступове витіснення гомінідами-конкурентами, загибель в результаті катастрофічного виверження вулканів чи інших природних явищ, вимирання від нових хвороб або від близькоспоріднених схрещувань.
Военные поселения - особая форма комплектования и содержания армии. Цель создания военных поселений добиться самообеспечения и самовоспроизводства армии, облегчить для бюджета страны тяжесть содержания огромной армии в мирных условиях. Первые попытки их организации относились к 1808-1809 гг. , но в массовом порядке их начали создавать в 1815-1816 гг. В разряд военных поселян переводились казенные крестьяне Петербургской, Новгородской, Могилевской и Харьковской губерний. Здесь же расселяли солдат, к которым выписывались их семьи. Жены становились поселянками, сыновья с 7 лет зачислялись в кантонисты, ас 18 в действительную военную службу. Все они своим трудом должны были добывать себе пропитание, выполняя обычные сельскохозяйственные работы, и одновременно нести военную службу. Вся жизнь семьи крестьянина была строго регламентирована. За малейшее нарушение распорядка следовало телесное наказание. Торговля, промыслы, контакты с внешним миром категорически запрещались. В поселениях царил произвол местного начальства. Главным начальником над военными поселениями был назначен А. А Аракчеев. Крестьяне и передовые люди России с возмущением встретили введение военных поселений, но Александр твердо заявил, что "военные поселения будут во что бы то^ни стало". К 1825 г. около трети солдат было переведено на поселение. Однако затея с самоокупаемостью армии провалилась. На организацию поселений правительство тратило огромные деньги. Военные поселяне не стали особым сословием, расширившим социальную опору самодержавия, наоборот, они волновались и бунтовали. Правительство от этой практики в последующие годы отказалось.
Объяснение: