10. Історик В. Баран, оцінюючи процеси соціально-економічних реформ в Україні за часів «відлиги», писав: «Зміни в соціальній політиці можна розглядати як один з найбільш дієвих засобів пристосування системи до нових умов, до вимог реальності». Чи погоджуєтесь ви з оцінкою історика. Обґрунтуйте свою відповідь. 11. Охарактеризуйте грошову реформу 1961 року.
ІV рівень
12. Історик В Баран, оцінюючи період десталінізації в Україні, писав: «У 50-60-ті роки в суспільно-політичному житті СРСР яскраво виявилися суперечливі тенденції, що відображалт альтернативи дальшого розвитку країни… Практика показала, що розходження між новими лідерами з тактичних питань у кінцевому підсумку переросла у протистояння принципового характеру, в протиборство двох політичних напрямів: ортодоксального і реформістського». Чи погоджуєтесь ви з оцінкою історика? Обґрунтуйте свою відповідь.
Во-первых, СССР представлял из себя тогда тоталитарное государство, где у населения отсутствовали элементарные гражданские права и свободы, а все сферы жизни общество жестко контролировались государством.
Во-вторых, СССР проводил достаточно агрессивную внешнюю политику (по мнению США), что проявилось в частности в вводе советских войск в Афганистан в декабре 1979 года, а также участие в других локальных конфликтах того времени. Прежде всего на территории Африки.