М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
lotoskei
lotoskei
13.09.2020 16:09 •  История

№ 1. Какой ученый тюрколог составил цветную географическую карту мира в XI в.?
а) Сейф дин-Аксикенди б) Мухамед Хайдар в) Ж. Баласагуни г) М.Кашгари
№ 2.
Какому сыну Чингисхана досталась в наследство Центральная Азия (в т. ч. и территория Кыргызстана)?
а) Джучи б) Чагатаю в) Тулую г) Угедею
№ 3.
Укажите общего предка кыргызских родоплеменных объединений “Правого крыла”.
а) Ак уул б) Куу уул в) Тагай бий г) Адигине
№ 4.
Какие племена входили в состав государства Моголистан?
а) Дуглаты, канглы, аргинуты и др. б) Найманы, кыпчаки, аргыны и др.
в) Узбеки, казахи, кыргызы и др. г) Татары, хоремийцы, кыпчаки и др.
№ 5. 1293- ж. Бул жылы ……
За датой 1293 г. стоит ……
а) добровольное признание кыргызами монгольского господства
б) падение государства Кыргыз на Енисее
в) мощное антимонгольское восстание в Семиречье
г) насильственное переселение кыргызов по приказу Хубилая в Маньчжурию
№ 6.
Когда произошел раскол христианской церкви на православную и католическую?
а) 1154 б) 1254 в) 1054 г) 954
№ 7.
Первые города основывали …
а) деревенские ремесленники б) иноземные купцы
в) крестьяне и рыбаки г) купечество и феодалы
№ 8.
Крупнейшие завоевания крестоносцев в ”Святой Земле” назывались …
а) Палестинское царство б) Иерусалимское царство в) Сирийское царство г) Христианское царство
№ 9.
Привилегированные сословия во Франции - это:
а) купцы и цеховые мастера б) ученики мастеров и городская беднота
в) духовенство и дворяне г) свободные и зависимые крестьяне
№ 10.
Столетняя война была между …
а) Францией и Испанией б) Францией и Бургундией
в) Францией и Италией г) Англией и Францией

👇
Ответ:
maxidro1
maxidro1
13.09.2020

1 г

2 б

3 а

4 ?

5 ?

6 в

7 г

8 б

9 ?

10 г

4,7(15 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
saddddddd03
saddddddd03
13.09.2020
Історико-архітектурні пам'ятники Володимира унікальні, і побудовані в різні історичні епохи. Найбільш відомі з них - Золоті ворота, Успенський і Дмитрієвський собори внесені ЮНЕСКО в список світової спадщини.
Успенський собор , побудований у XII столітті, називають найбільшим творінням російських майстрів. Спочатку собор був одноголовим, і часто страждав від грабежів та пожеж, але потім будинок перебудовувалося, ставало ширше, гарніше, грандіозніше, як багато історичних будівель зі складною, але цікавою долею.
Успенський собор у Володимирі , який вважається одним з найкрасивіших будівель, став зразком для створення багатьох соборів в інших містах Русі, заснованих в більш пізній час. Наприклад, відомий московський собор - теж Успенський, створений відомим архітектором Аристотелем Фіораванті, побудований саме за зразком Володимирського собору. Купол і іконостас Володимирського Успенського собору розписував на початку XV століття сам Андрій Рубльов. У соборі також можна побачити фрагменти унікальних фресок, створених невідомими майстрами в XII столітті.
XVII століття ознаменувалося початком кам'яного будівництва, але в цей час будівель у місті було не надто багато - близько 400 будинків, в яких розміщувалося менше тисячі чоловік. Бурхливий будівництво почалося тут тільки в другій половині XVIII століття, за спеціально розробленим планом. Тоді був побудований губернаторський будинок, дзвіниця Успенського собору, Дворянське зібрання, гостинні ряди і інші будівлі. Залізниця, зв'язала місто з Москвою, була побудована в другій половині XIX століття.
Проте дійсною гордістю і окрасою Володимира по праву вважаються його древні храми. Ще один знаменитий собор - Дмитрієвський, присвячений Дмитру Солунського, почав будуватися в 1194 році. Скульптурні різьблені прикраси з каменю є його головною перевагою, надаючи витончений ажурний вигляд його стін.
Можливо, тому Дмитрієвський собор Володимира вважається одним з найоригінальніших і красивих давньоруських храмів. Сьогодні цей храм не є чинним, так як це архітектурний пам'ятник федерального значення.
речі, Успенський собор також є пам'ятником федерального значення, і до того ж відомий в усьому культурному світі, проте він діє.
Найвідомішим архітектурним пам'ятником епохи князя Андрія Боголюбського вважається церква Покрови на Нерлі , також побудована в XII столітті. Ця церква відрізняється строгим досконалістю форм, і з цієї причини її часто порівнюють із храмами Стародавньої Греції. У ній відчувається та ж пропорційність, гармонія, а витончена кам'яна різьба передає дивовижну пластику стін.
І так само, як давньогрецьким майстрам, давньоруським зодчим і будівельникам вдалося зробити камінь більш легким, створити відчуття невагомості і торжества світла. Тому в архітектурі церкви Покрова на Нерлі немає ні величавості, ні царственості, як у Дмитрівського та Успенського соборів.
Взагалі екскурсії по місту Володимиру часто викликають подив у мандрівників, які приїхали сюди вперше: собори і храми просто вражають своїми розмірами, але ж вони побудовані в ті часи, коли ще не було потужної будівельної техніки. Воістину, залишається тільки дивуватися, як стародавні майстри могли створити такі грандіозні будівлі, до цих пір викликають захоплення у нащадків, у тому числі у сучасних будівельників та архітекторів.
Ще один рідкісний архітектурний пам'ятник Володимира - Золоті ворота. Це не просто пам'ятник архітектури - це унікальний зразок військово-інженерної архітектури XII століття, однак від того древньої споруди збереглися лише потужні стіни з білого каменю. Золоті ворота у Володимирі унікальні тим, що залишилися єдиним подібним пам'ятником тієї епохи, що дійшли до наших днів. Схожі ворота були в Давньому Києві, а також у Константинополі та Єрусалимі, однак вони не збереглися.
З Золотими воротами, вірніше, з їх будівництвом, пов'язана одна дивовижна легенда. Відомо, що побудувати їх наказав князь Андрій Боголюбський, і коли ворота були майже закінчені, почали розбирати риштування. Несподівано склепіння воріт обрушилися, і дванадцять робочих опинилися під завалом.
Оточуючі не сумнівалися, що робітники загинули під вагою каменів, проте князь Андрій почав молитися Божої матері, просячи її зберегти життя нещасним. До завалу була принесена ікона Заступниці, і коли сміття і каміння були розібрані, виявилося, що поховані під ними люди не тільки живі, але і не отримали жодних серйозних ушкоджень. Після цього князь звелів побудувати над воротами церкву, яку освятили в 1164 році.
У ті часи, крім оборонної функції, Золоті ворота грали роль тріумфальної арки міста - адже вони були найбільш урочистими й ошатними воротами у Володимирі. Княжі дружини проходили під склепіннями Золотих воріт, йдучи в похід або повертаючись в місто з перемогою; в воротах зустрічали почесних гостей та іноземних послів; через них урочисто в'їжджали Великі Володимирські князі, вступаючи у володіння містом.
4,7(73 оценок)
Ответ:
ruskei
ruskei
13.09.2020
  казыбек би обладал большим талантом ораторского искусства, был человеком, умеющим убеждать людей. казахский би, возглавлявший средний жуз. с детства его нарекли именем " би" (пер. - "ребенок судья"), в красноречии не было равных ему.ч еловек сильного ума, проявил себя мудрым, справедливым бием, судьей при решении сложных внутренних и международных проблем. при правлении тауке хана, сделал ощутимый вклад в разработку и принятии свода законов, принимал активное участие в ежегодных сборах правителей. на этих собраниях, которые стали традиционными со времен тауке хана, обсуждались проблемы практического единства нации, решались споры между биями, которые порождались различного рода разногласиями и случаями вражды между жузами и . толе би являлся главным советником хана тауке. толе би сын алибека в казахского ханства занимает особое место. с молодости отличался честностью, красноречием прославился по всей степи. своими знаниями, мудростью удивлял многих видных деятелей. за его справедливые, верные решения народ любил и почитал толе би. при правлении тауке хана, сделал ощутимый вклад в разработку и принятие свода законов,который играл большую роль в процессе дальнейшей феодализации казахского общества. толе би не были узаконены пережитки типа кровной мести. он принимал активное участие в строительстве единого централизованного казахского ханства.айтеке, би - казахский би, возглавлявший младший жуз. айтеке би является одним из влиятельных биев казахского ханства, присутствовал в разработке и принятие "жеты жаргы", свод законов, принятый при правлении тауке хана, официально был советником хана. он думал и заботился о том, чтобы все три жуза казахского ханства были в единстве, и согласии.
4,6(90 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ