М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
рубін
рубін
01.05.2022 09:48 •  История

Які особливості мало життя українців у 60 - 80 р. р. 20століття?

👇
Ответ:
MinecraftTop
MinecraftTop
01.05.2022

Після Другої світової війни українські землі об'єдналися у складі Української Радянської Соціалістичної Республіки. Року 1954 до України було приєднано Крим. У післявоєнний період наш народ невтомно працював, відбудовуючи зруйновані міста й села. Як зазначають дослідники, пошкоджене війною господарство вже за три роки було повністю відновлено. Від 50-х років почали споруджувати нові міста, заводи, залізниці тощо. З кожним роком набувало розмаху будівництво житла. Багато українських родин у містах у 60-70-ті роки безкоштовно отримали квартири. Зростали заробітки, тож люди мали змогу купувати побутову техніку: саме тоді в багатьох родинах з'явилися холодильники, радіоли, магнітофони, телевізори. 

Багато робилося в освіті. У 70-ті роки кожен обов'язково повинен був здобути середню освіту. Охочі мали змогу навчатися в професійно-технічних училищах, технікумах, інститутах та університетах. Щороку зростала кількість науковців. Великим досягненням науки тих років стало дослідження космосу. Перший політ людини на космічному кораблі відбувся 12 квітня 1961 року. Слави першого космонавта зажив Юрій Гагарін. Українські вчені й машинобудівники брали активну участь у космічних програмах.

Однак умови життя за тих років для більшості нашого народу були гіршими, ніж в інших, розвиненіших, країнах. Люди не мали змоги докладати весь свій талант, здібності до розвитку української культури, господарства, оскільки чималих зусиль потребувало загальнодержавне будівництво - підкорення Сибіру й спорудження Байкало-Амурської магістралі (залізниці), розвиток сільськогосподарського виробництва на цілинних землях Казахстану тощо. Саме за тих років було схвалено розпорядження про необов'язковість вивчення української мови в школах, що незабаром спричинило звуження її використання. Так, у вищих навчальних закладах, особливо технічного та природничого профілів, віддавали перевагу російській. Скорочувалася кількість Тож наприкінці 50-х - на початку 60-х років постало нове покоління борців за волю України - шістдесятники. Молоді письменники, художники, інженери, вчителі, лікарі, журналісти, науковці, занепокоєні долею рідної землі, відважилися на протест проти нищення української культури й мови, проти перекручень історії, проти брехні й пристосуванства, переслідувань за слово й думку, незаконних арештів та безпідставних вироків. У віршах, статтях, картинах, театральних виставах, кінофільмах, лекціях вони зверталися до своїх співвітчизників з правдивим і щирим словом про минуле й сьогодення України.українських шкіл, україномовних газет, журналів тощо. Це не могло не турбувати. 

4,8(39 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
loon1488
loon1488
01.05.2022
1. В чем власти видели смысл открытия первых в стране высших профессиональных учебных заведений?

Думаю, что власти видели смысл открытия первых высших профессиональных учебных заведений в следующем: 1) получить квалифицированных работников для фабрик, которые активно строились 2) осуществить промышленный переворот или хотя бы какое-то внедрение промышленности в экономику.  

2. Какие предметы составляли основу профессиональной подготовки учащихся этих учебных заведений?  

В основном, это были естественные науки и языки. Так обучались математике, геометрии, арифметике, алгебре, физике, химии, русскому языку, рисованию и изучению строения машин,  

3. Почему известность и слава пришли к В. В. Петрову лишь в конце XIX в.?  

Известно пришла к Петрову именно в конце 19 века, потому что для этого его открытия в электричестве не могли использовать беднейшие крестьяне, коих было 98% от всего населения. Это было дорого и поэтому люди пришли к этому только в конце 19 века.  

4. На основе приведенного отрывка воспоминаний дайте краткую оценку Н. Н. Зинина как ученого

Зинин был превосходным ученым-химиком, которому многое удалось сделать превосходно, он заложил основы химии. И он является примером человека, который полностью посвящает себя любимому делу.  

4,8(94 оценок)
Ответ:
plagiatik6
plagiatik6
01.05.2022

Дело в том, что Василий Владимирович Петров еще в 1802 году разработал гальваническую батарею, которая позволяла получать устойчивую электрическую дугу. Это будущая электрическая лампочка, без которой сегодня не обойтись. Так получилось, что этому открытию, видимо, не сразу придали значение, не отдали должного внимания. И только в конце 19 века, где-то в архивах, случайно нашли разработки Петрова, сразу же нашли применение этому открытию и т.д. и т.п. Мне всегда очень обидно за такие случаи, если человек заслужил, то будьте добры что восстановили затерянное право самому Петрову, а не присвоили кому-то другому, было бы еще обиднее.

 

4,6(14 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ